خبر فوری
خانه / آذربایجان / شروع اعتراضات خیابانی در اردبیل به شوک قیمتی بنزین + ویدئو

شروع اعتراضات خیابانی در اردبیل به شوک قیمتی بنزین + ویدئو

 

اؤیرنجى : مردم شهر اردبیل صبح امروز ۲۵ آبان ۱۳۹۸ با پارک کردن ماشینها در خیابانهای اصلی این شهر به افزایش دویست درصدی بنزین اعتراضات به شوک اقتصادی بزرگ علیه مردم محروم آزربایجان را استارت زدند. به گفته فعالین ملی مدنی آزربایجانی مردم اردبیل ماشین های خود را در معابر اصلی شهر همچون حد واسط چهار راه و میدان شریعتی پارک کرده اند.

کاهش قابل توجه بودجه‌های عمرانی و افزایش مالیات در استانهای محروم آزربایجانی در برابر افزایش چند برابری بودجه در استانهای مرکزی ایران از جمله استان یزد که به گفته علیرضا نوبخت رئیس برنامه و بودجه دولت با افزایش ۲/۵ برابری همراه شده خشم مردم آذربایجان را بهمراه آورده است

آزربایجان و اردبیل یکی از محرومترین نقاط ایران بوده و افزایش حامل انرژی نیز فشارهای اقتصادی ملت آذربایحان را به شدت افزایش خواهد داد.

پ.ن ؛ معترضین تورک در جغرافیای ایران نام و آزربایجان جنوبی در صورت حضور در اعتراضات نسبت به گرانی بنزین در شهرهای تورک نشین حتما از شعارهای تورکی استفاده نمایند و در صورت سواستفاده عناصر سلطنت طلب یا پان ایرانیست برای مصادره این اعتراضات به نفع خود مانع اقدام آنها گردند.

بیشتر بخوانید

بازپرس بیدادگاه انقلاب تبریز ؛ تهدید خانواده بازداشت شدگان با اعدام !

اؤیرنجى : بازپرس شعبه ۱۶ بیدادگاه انقلاب رژیم غاصب ایران مستقر در تبریز در مراجعه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *