چهارشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
خانه / گزارش / شهروز برزگر ؛ نماینده سلماس را بی شک می توان مانقورد سال خطاب نمود! / ا.دیلمانلی

شهروز برزگر ؛ نماینده سلماس را بی شک می توان مانقورد سال خطاب نمود! / ا.دیلمانلی

شهروز برزگر نماینده مانقورد تهران در سلماس و دست پرورده مکتب حدادعادل و طباطبایی ها ، بار دیگر بر مواضع ضد آزربایجانی خود تاکید کرده و زبان گویشی سرزمین آزربایجان را فارسی قلمداد کرد!

به گفته منابع آگاه، برزگر در شورای اداری شهرستان سلماس ،بر خلاف معمول سخنرانی که به زبان تورکی ایراد می‌شود ،اراجیف خود را با لحجه فارسی شروع کرده و گفته :زبان رسمی ما زبان فارسی است و باید در شورای اداری با این زبان سخنرانی کرد!

برزگر نیز مثل دیگر دست نشانده های راسیسم فارس که از وطن پرستی و حس ناسیونالیسم بالای تورک ها در این مناطق آگاهند اغلب در آستانه انتخابات فرمایشی رژیم برای کسب رای و حضور در مراسمات محلی ، سوار موج ملی گرایی شده و به زبان تورکی به سبک رسانه های ایرانی (طرز گویشی که در رادیو و تلویزیون محلی با دستور فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی برای آسمیله کردن تورکان در مناطق استعماری آزربایجان ایجاد شده و با استفاده از کلمات عربی – فارسی لحنی خنده دار و نفرت انگیر به خود گرفته و تنها افعال آخرش تورکی میباشد) ،صحبت می‌کنند.

این قلاده به گردن ها برای خود شیرینی به اربابانشان باید تقلید آنها را بکنند و فارسی نشخوار کنند تا نان را به نرخ روز بخورند.
این طرز برخورد عمدی، تاکید تهران نشینان بر نوکرانشان در آزربایجان است که فرهنگ دیرین تورکان را نادیده گرفته و خوار بپندارند تا نسل آینده پایشان را به جاپاهای اینان گذاشته و از هویت خویش فاصله بگیرند.

پیش از این نیز شاهد خیانت های دیگری از این مانقورد به آزربایجان بوده ایم.
در راستای سیاست آسمیله کردن ملت تورک آزربایجان و تغییر نام های تورکی منطقه و جلو دادن بخش «کؤهنه شهر» سلماس به کرد نشین بودن و کوردستان نامیدن شهر تاریخی سلماس توسط برزگر برای استاندار کرد گماشته شده تهران در آزربایجان، نمونه هایی از خودفروشی اینگونه خائنین است .

بیشتر بخوانید

مقر سپاه تروریستی قدس رژیم ایران در بوکمال سوریه مورد هدف جنگنده های ناشناس قرار گرفت!

اؤیرنجى : امروز سه‌شنبه ۲۶ شهریور جنگنده‌های ناشناس یک بار دیگر مواضع سپاه قدس در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *