چهارشنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / شکاف در لایه های حکومتی ؛ بازداشت تئوریسین سپاه به دلیل حمله در اظهاراتش علیه وزیر اطلاعات!

شکاف در لایه های حکومتی ؛ بازداشت تئوریسین سپاه به دلیل حمله در اظهاراتش علیه وزیر اطلاعات!

اؤیرنجى: دستگیری پاسدار حسن عباسی از تئوریسین های سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران به‌ خاطر اظهاراتش درباره وزیر اطلاعات دولت روحانی، نمونه بارزی از تشدید بحران رژیم حاکم بر جغرافیای ایران نام در مرحله پایانی است.وزارت اطلاعات علت حبس عباسی را شکایت این وزارتخانه از او قلمداد نموده است.

پاسدار حسن عباسی در دی ماه گذشته در صحبت‌هایش گفته بود: ….این فرد پسرش رفت یک چی چی نیوز راه انداخت از بالا تا پایین نظام را به سخره می‌گیره البته وقتی می‌رسد به وزیر محترم اطلاعات با تقدیرات ویژه هنوز هم وزیر اطلاعات ما جواب نداده که چرا چی چی نیوز فلان فلان شده پسر فلان فلانی فلان فلان شده توی وزارت نفت به وزیر اطلاعات می‌رسد این‌قدر تقدیر می‌کند، خب معلوم است ما می‌توانیم شک کنیم شبهه کنیم که وزارت اطلاعات پشت چی چی نیوز است دیگه چون اگر نبود لااقل دو تا فحش هم به وزیر اطلاعات می‌داد….

از سوی دیگر یک نماینده پیشین مجلس رژیم ایران که یک پاسدار و بسیجی است در یک برنامه زنده تلویزیونی، مدیران ارشد وزارت اطلاعات را متهم ساخت که همگی آنان به فساد مالی مبتلا هستند و به غارت بیت المال ادامه می دهند.

علیرضا زاکانی، که از پیشگامان مطرح کردن اتهامات مالی علیه اکبر طبری بود، این بار در یک برنامه زنده تلویزیونی شماری از مقام‌های ارشد وزارت اطلاعات را به دست داشتن در فساد مالی و همدستی با مفسدان اقتصادی متهم کرد. او در بخشی از سخنانش در این مصاحبه گفت: «به یکی از مسؤولان ‎وزارت اطلاعات که در یک پرونده بزرگ فساد اقتصادی گزینشی رسیدگی می‌کردند، گفتم ریشه‌تان را می‌کنم».

وی افزود: «هیچ کجا فساد اقتصادی ندیدم، الی این‌که پشت سرش یک قدرتی وجود داشته باشد. روزی یک پرونده‌ای را داشتم بررسی می‌کردم و رسیدم به نقطه‌ای که دیدم یکی از بخش‌های امنیتی کشور دارای اشکال است.

زاکانی گفت: «زنگ زدم به معاون آن وزارتخانه و وقتی به دفترم آمدند به معاون آن دستگاه گفتم که مسئولان زیر مجموعه شما دارند اخلال می‌کنند، در یک پرونده‌ای که اتفاقا همین الان دادگاه به آن رسیدگی می‌کند.»

زاکانی در پاسخ به پرسش مجری برنامه، که منظور شما وزارت اطلاعات است وی تایید کرد که بله اشاره‌اش به وزارت اطلاعات و شماری از مدیران‌ این وزارتخانه است.

کیهان خامنه ای نیز در یادداشتی به بازداشت حسن عباسی، فعال سیاسی و تحلیلگر نزدیک به سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران واکنش نشان داد و نوشت که، عباسی با شکایت وزرات اطلاعات “محکوم به حبس” شده است.

کیهان ادامه داد که “شایسته بود وزارت اطلاعات با این ماجرا با سعه صدر بیشتری روبرو شده و مثلا به تذکر شفاهی بسنده می‌کرد.”

در مطلب کیهان با تاکید بر این‌که حسن عباسی “یکی از چهره‌های درون نظام است” به وزارت اطلاعات انتقاد شده که “این روزها جریانات و عناصر بدسابقه و معلوم‌الحالی به طور مداوم به هجمه علیه نظام‌، اسلام و انقلاب و از جمله، حملات ناجوانمردانه به وزارت … مشغولند و (آن‌ها) بایسته برخورد جدی وزارت محترم اطلاعات می‌باشند.”

خاطر نشان می سازیم که؛ خبرگزاری حکومتی تسنیم، روز سه‌شنبه از بازداشت حسن عباسی، فعال سیاسی و تحلیلگر نزدیک به سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران ، خبر داده بود. وزارت اطلاعات روز چهارشنبه به این خبر واکنش نشان داد و اعلام کرد که ” حسن عباسی دوره حبس قطعی خود را می‌گذراند”.

 

بیشتر بخوانید

کاظم صفابخش ؛ دومین جشن تولد فعال ملی آزربایجانی در زندان اوین

  اؤیرنجى : کاظم صفابخش فعال ملی آزربایجانی امروز به مورخه ۱ بهمن ۱۳۹۸ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *