پنج شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / اخبار / شکنجه وحشیانه طرفدار تراختور به دلیل برافراشتن پرچم آزربایجان!

شکنجه وحشیانه طرفدار تراختور به دلیل برافراشتن پرچم آزربایجان!

اؤیرنجى : یکی از جوانان هوادار تیم تراختور آزربایجان که در بازی این تیم در ورزشگاه سهند در محکومیت کشتار مسلمانان قره باغ به دست ارمنستان اشغالگر و در حمایت از ملت آزربایجان پرچم آزربایجان شمالی را برافراشته بود توسط مانقوردان امنیتی شوونیسم فارس پس از این مسابقه بازداشت و با طرز وحشیانه ای مورد شکنجه قرار گرفته است!

یک جوان تورک آذربایجانی به دلیل بالا بردن پرچم آذربایجان در بازی تیراختور، پس از دستگیری توسط ماموران امنیتی ایران به طرز وحشیانه ای شنکجه شده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و استناد از تصاویر منتشره در شبکه های مجازی ؛ مانقوردان امنیتی شوونیسم فارس جوان آزربایجانی هوادار تیم تراختور به نام احسان را که در محکومیت سفر نخست وزیر ارمنستان اشغالگر به تهران در سالگرد قتل عام مردم تورک و مسلمان خوجالی در حمایت از مظلومان آزربایجانی قره باغ پرچم آزربایجان را در بازی تراختور با سپاهان در استادیوم سهند برافراشته بود پس از بازی بازداشت و به طرزی وحشیانه مورد شکنجه و تازیانه قرار داده اند.

این اقدام ضد انسانی ، تورک ستیزانه و ضد آزربایجانی مانقوردان امنیتی شوونیسم فارس خشم ملت تورک آزربایجان جنوبی را در پی داشته و  شهروندان تورک با انتشار تصاویر شکنجه شدن این جوان آزربایجانی در شبکه های اجتماعی، پرسیده اند چرا حکومت ایران با ارمنی هایی که در تهران و اصفهان پرچم ارمنستان را حمل می کنند چنین برخوردی را انجام نمی دهد؟

خاطر نشان می سازیم که ؛ روز چهارشنبه ۸ اسفندماه ۹۷، در سالگرد قتل عام شیعیان خوجالی قره باغ توسط ارمنی ها، نخست وزیر ارمنستان در صدر هیاتی عالیرتبه وارد تهران شد و مورد استقبال «آیت الله خامنه ای» و «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران قرار گرفت.

نیکول پاشینیان” سپس در باشگاه آرارات تهران به سخنرانی پرداخت. در این باشگاه پارچه نوشته ای نصب شده بود که بر روی آن نوشته شده بود «قره باغ متعلق به ارمنستان است!

این اقدام موهن ارمنی ها اعتراض گسترده شهروندان آزربایجانی را به همراه داشت اما نهادهای امنیتی ایران به جای برخورد با ارمنی ها، جوانان آزربایجانی مدافع مسلمانان مظلوم قره باغ را دستگیر و زندانی کردند.

هواداران آزربایجانی روز شنبه ۱۱ اسفندماه ۹۷، در بازی تیراختور برابر سپاهان در ورزشگاه سهند تبریز، در پاسخ به گستاخی ارمنی ها، به حمایت از مسلمانان مظلوم قره باغ برخاستند و در باشگاه شعار «قاراباغ بیزیم دیر بیزیم قالاجاق» سر دادند.

ماموران امنیتی ایران پس از این بازی ۲۹ نفر از فعالان آزربایجان جنوبی را دستگیر کردند. شمار زیادی از دستگیرشدگان توسط نیروهای امنیتی در بازداشتگاه صائب تبریز مورد شکنجه قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید

آخرین وضعیت فعالان ملی آزربایجانی بازداشت شده در تبریز پس از گذشت ۴ روز بی‌اطلاعی! 

اؤیرنجى : پس از چهار روز بی‌اطلاعی مطلق از وضعیت “حسین امیرهجری” فعال ملی مدنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *