خانه / اخبار / شیرین نجفی ؛ بازداشت پرستوی اطلاعات سپاه توسط پلیس امنیت آنکارا

شیرین نجفی ؛ بازداشت پرستوی اطلاعات سپاه توسط پلیس امنیت آنکارا

اؤیرنجى : شیرین نجفی یکی از عناصر سیستم امنیتی رژیم ایران و مرتبط با رژیم ایران که رد پایش تا برخی تلوزیون های فارسی اپوزوسیون نیز دیده می شد و نقش مؤثری در بازداشت روح‌الله زم داشت توسط پلیس امنیت ترکیه در شهر آنکارا بازداشت شد.

در پی عملیات پلیس ترکیه علیه کلاهبرادان مالی و جاسوسان رژیم ایران در شهر آنکارا ، شیرین نجفی ، فردی که در دستگیری روح‌الله زم مدیر کانال آمدنیوز نقش مؤثری داشت ، بازداشت شد.شیرین نجفی یکی از اعضای باند جاسوسی و پول‌شویی تحت حمایت سپاه در آنکارا بود.

چند روز پیش نیز مجید نوظهور از عوامل اطلاعاتی سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران در آنکارا بازداشت ‌شد.
برخی از اعضای ارشد این شبکه جاسوسی و ‌‌پولشویی ، چندین بار فعالین حرکت ملی آزربایجانی ساکن ترکیه را با شیوه‌های مختلف مورد تهدید جانی قرار داده بودند.
با بررسی حلقه های متعدد ارتباطی می توان پی برد که عقبهاین شبکه جاسوسی و پول‌شویی تا برخی از تلویزیون‌های فارسی‌زبان نیز کشیده شده است.

برخی از عناصر اطلاعاتی یا خود فروخته مرتبط با سفارت ایران در آنکارا که با عنوان پرستو شناخته می شوند در بین اپوزیسیون و رسانه‌های فارسی‌زبان در حال فعالیت هستند.
شیرین نجفی علاوه بر ارتباط با وحید حقانیان و انتقال اخبار محرمانه از طرف وی برای انتشار در آمدنیوز ، اقدام به تشکیل باندهای کلاهبرداری کرده بود.

از جمله اقدامات غیر قانونی و غیر اخلاقی او می توان به  پول‌شویی ، کارچاق‌کنی برای مهاجرت قاچاق به ترکیه و سایر کشورها ، پناهندگی و خدمات پیرامون آن در ترکیه مانند تعیین شهر محل اقامت، امضا در پلیس ، مدارک تأییدیه از افراد سرشناس ، مدارک جعلی زندان و احضار اشاره کرد.

برخی اخبار و اظهارات از سوء استفاده جنسی این باند از دختران و زنان ایرانی که در غربت گرفتارشده بودند حکایت دارد.

هرچند شیرین نجفی پس از ماجرای دستگیری زم از نظرها پنهان شد اما ارتباط او با همکارانش در ترکیه هم چنان باقی بود تا جایی که ظرف هفته‌های گذشته جرات پیدا کرد تا از جغرافیای ایران خارج و به‌ صورت پنهانی به ترکیه سفر و با برخی از رابط‌های خود ارتباط برقرار نماید تا در صورت امکان ، مجدداً حضور فیزیکی پیداکرده و چهره خود را بازسازی نماید.

بیشتر بخوانید

مرکز مطالعات جمعیت ایران: سالی بیش از ۴۰۰ هزار سقط جنین رخ می‌دهد

اؤیرنجی: صالح قاسمی، دبیر مرکز مطالعات جمعیت ایران اعلام کرد که سالی بیش از ۴۰۰ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *