پنج شنبه - ۱۲ تیر ۱۳۹۹
خانه / اخبار / شیوع و گسترش ویروس کرونا در تمامی بندهای زندان مرکزی اورمیه!

شیوع و گسترش ویروس کرونا در تمامی بندهای زندان مرکزی اورمیه!

اؤیرنجى : بنا بر خبرهای رسیده از زندان مرکزی اورمیه طی ۵روز گذشته تعداد زیادی از زندانیان در تمامی بندهای زندان مرکزی اورمیه، به‌خصوص در بندهای ۱۴و ۱۲ و ۱۵ و بند سلامت یک و دو، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند اما عوامل رژیم ایران در زندان پنهان‌کاری می‌کنند و همین امر موجب سرایت بیماری به عموم زندانیان شده است.

منابع آگاه گفته اند که؛ به‌خاطر اعتراض و فشار زندانیان و تهدید به شورش، از بندهای ۱۵ تعداد ۶نفر و از بند ۱۴ تعداد ۵زندانی را که وضعیت آنها وخیم‌تر بود، مورد تست کرونا قرار دادند که تست آنها مثبت بود.

یکی از این نفرات زندانی محبوس در بند۱۵ به‌نام فردین صیادی اهل اورمیه که ۳هفته پیش از بیرون زندان وارد بند شده، به ویروس کرونا مبتلا بوده و وی را روز ۴خرداد ماه، به بیمارستان طالقانی در ارومیه منتقل کرده‌اند.

خبرها حاکی است که اکثر زندانیان محبوس در این زندان با علائم تب و لرز و خشکی گلو و از بین رفتن حس چشایی و بویایی و درد اعضای بدن درگیر هستند.

قابل ذکر است که ؛ غلامعلی حسینقلی زاده فعال ملی_ سیاسی آزربایجانی از چند هفته پیش جهت گذارندن یکسال حبس تعزیری خود به زندان مرکزی اورمیه منتقل شده است.

بیشتر بخوانید

روزبه پیری ؛ کتاب «سلطان محمد فاتح» ترجمه فعال ملی محبوس آزربایجانی چاپ گردید.

اؤیرنجى : انتشارات آذرتوران نباتی کتابی با عنوان “سلطان محمد فاتح” که توسط فعال ملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *