خانه / اخبار / صحنه سازی صدا و سیما در زندان اوین؛تلاش برای عادی نشان دادن وضعیت

صحنه سازی صدا و سیما در زندان اوین؛تلاش برای عادی نشان دادن وضعیت

اؤیرنجى : طبق اطلاع زندانیان، خبرنگاران صدا وسیمای رژیم ایران با حضور در بندهای مختلف زندان اوین با تصوبرداری از مکانهای از پیش تعیین شده و مصاحبه با زندانیان گزینشی سعی در عادی نشان دادن وضعیت زندان اوین دارند.

دیروز به مورخه ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ خبرنگاران این واحد رسانه دولتی در اندرزگاه ۴ زندان اوین حضور یافته اند و زندانیانی که پیشتر با حفاظت و رئیس اندرزگاه زندان در خصوص نحوه مصاحبه جلسه داشته و توجیه شده بودند در جلوی دوربین قرار گرفته و به سوالات خبرنگار صداو سیما پاسخ داده اند ،هر کدام از مصاحبه شوندگان پیش از آغاز مصاحبه بسته های بهداشتی از جمله ماسک،دستکش و ژل ضدعفونی کننده دریافت کرده اند تا در هنگام مصاحبه از آنها استفاده کنند.

امروز نیز عوامل تهیه این مستند در اندرزگاه ۸ زندان اوین حضور پیدا کرده و در کادرهای از پیش تعیین گردیده و با اشخاص گزینش شده به ضبط فیلم پرداخته اند.

در روزهای گذشته جواب تست ۱۲ زندانی اندرزگاه ۸ مثبت اعلام شده است. مسئله‌ای که باعث نگرانی زندانیان و خانواده‌های آنها شده است.

همچنین ۲۷ زندانی سیاسی اندرزگاه ٨ اوین تهران دیروز دوشنبه۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ، با تحصن و بست نشینی در حیاط این زندان خواستار رسیدگی فوری به شرایط وخیم پیش آمده در این اندرزگاه شدند.

“بهنام شیخی سامانلو ، حمید منافی نظرلو، علیرضا فرشی دیزج یکان ، بهنام محجوبی، مصیب رئیس یگانه، امین لقایی، اصغر شیری، روح الله خضری، آسبین جعفریان، بهنام موسیوند، صبحان ایمانی، سینا سالک، امیررضا محمودی، حسین محمودی، محمود علی نقی، یاسین جمالی، بهروز سلطانلو، منوچهر بلوریان، آرش شیرزادی، احمد فارسی، محسن فرید، سید مهدی مصطفوی، علیرضا خسروجربی، امیر حسین میرخلیلی، مرتضی کریمی، مرتضی پورعلی و محمد هادی مهرانی” ۲۷ زندانی معترضی بودند که با تحصن دیروز خواستار رسیدگی به وضع موجود شدند.

لازم به ذکر است؛ سه‌شنبه هفته گذشته به دنبال بروز علائم کرونا در بند ٨ زندان اوین از برخی زندانیان این بند تستهایی بعمل آمد که فقط جواب آزمایشات امیرسالار داودی را مثبت اعلام کرده بود.

با گذشت یکی دو روز و تشدید وخامت حال دیگر زندانیان و اعزام آنها به مراکز مجهز جهت انجام آزمایشات دقیقتر معلوم شد ۱۱ تن دیگر از جمله جعفر عظیم‌زاده ، اسماعیل عبدی ، مجید آذرپی ، فریدون احمدی و سعید شریفی نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند که جواب تستهای آنها قبلا منفی اعلام شده بود.

با این حال دیگر زندانیان این بند نیز دیروز و پریروز طی تماسهایی که با خانواده‌های خود داشته‌اند از تب و لرزهای شدید و از دست دادن حس بویایی‌شان خبر داده‌اند.

 

بیشتر بخوانید

در غیاب آموزش زبان تورکی ؛ زبان چینی به سیستم آموزشی رژیم ایران افزوده شد!

اؤیرنجى : در حالی که آموزش زبان تورکی به عنوان زبان مادری ۴۵ میلیون تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *