دوشنبه - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / صدایی که در زندان نمی گنجد؛پخش گسترده هزاران تراکت در شهر سولدوز جهت حمایت از عباس لسانی

صدایی که در زندان نمی گنجد؛پخش گسترده هزاران تراکت در شهر سولدوز جهت حمایت از عباس لسانی

اؤیرنجى : فعالین ملی و مدنی شهر سولدوز روز دوشنبه به مورخ ۹۹/۴/۱۷ با پخش و نصب هزاران تراکت در سطح شهر سولدوز ” نقده “به تایید حکم ناعادلانه پانزده سال حبس و دو سال تبعید آقای عباس لسانی در دیوان عالی رژیم ایران اعتراض نمودند.

این تراکت ها حاوی تصویر آقای لسانی و بخشی از متن دفاعیه ی ایشان در بیدادگاه تجدید نظر مبنی بر عدم تسلیم و مبارزه در راه آزادی تا آخرین نفس میباشد که به تداوم مبارزات مدنی آقای لسانی در راستای ناکارآمدی سیستم قضایی و فشارهای روز افزون نیروهای امنیتی به فعالان و جوانان آزربایجانی در بازدارندگی از مبارزه اشاره دارد.

آقای لسانی پیشتر توسط بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس مستقر در اردبیل به ۸ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید محکوم شده بود این حکم در مهرماه ۹۸ توسط بیدادگاه تجدید نظر استان اردبیل به ۱۵ سال حبس تعزیری افزایش یافت.

طی روزهای اخیر دیوان عالی کشور تایید حکم ۱۵سال حبس و دو سال تبعید عباس لسانی را پس از رد درخواست فرجام خواهی وی شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹ به سید محمدرضا فقیهی وکیل مدافع آقای لسانی ابلاغ کرده بود .

عباس لسانی ، در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷ در پی حضور در شعبه ۲ بیدادگاه انقلاب تبریز که پس از اعتراض وی به نحوه دادرسی و درخواست واخواهی مجدد وی تشکیل شد ، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد. وی از آن زمان تاکنون در زندان اردبیل بسر می‌برد.

 

بیشتر بخوانید

محکومیت رفتار دولت چین با تورکان مسلمان اویغور و فعالان هنگ کنگ توسط پمپئو

اؤیرنجى : مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز شنبه ۱۸ مرداد در توئیتی اقدامات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *