پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / حقوق بشر / صدا و سیمای تک صدایی وانحصاری / افشار محب

صدا و سیمای تک صدایی وانحصاری / افشار محب

 

تلویزیون و صدا وسیمای حکومتی جمهوری اسلامی آنقدر بی کیفیت ،کلیشه ای،سلیقه ای و انحصاری عمل میکند که صدای اعتراض مردم ساکن در جعرافیای مرکزی و کویری یعنی صاحبان آن صدا وسیما که یک قوم خاص میباشند(پارس) را هم در آورده است.

طوریکه چند سال قبل در مراسم تدفین هاشمی رفسنجانی شعار”” ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما”” تیتر اول خیلی از خبرگزاریها گشت وچه اعتراضاتی براه انداخت.

اما یکی از آزار دهنده ترین حقیرترین عمل و اجبار،فارغ از همه اعمال ونگاه نژاد پرستانه و ایدولوژیک به همه مسائل در این سازمان ،این است که هر مجری ،گزارشگر ، خبرنگار ویا سایر دست اندرکاران برنامه های ورزشی ،کودک و نوجوان ،اخبار،مستند و…بالاجبار وبرای حفظ جایگاه و سمت خود باید در آغاز برنامه از داشته ها و موجودیت حاکمیت هرچند علیرغم میل باطنی خودشان دفاع کرده و بر مشروعیت نظام مهر تائید بزنند.

شعارهای همچون تبریک سالگرد شکوهمند انقلاب ،تسلیت درگذشت بزرگان انقلاب تبریک و تسلیتهای غیر ضروری و نابجا در شروع برنامه هاییکه هیچ سنخیتی با موضوع و محتوای برنامه ندارند.

تلویریونیکه آنقدر منحصرانه عمل میکند که حتی هیچ جایگاهی برای اصلاح طلبان معتدل درون حاکمیتی در آن وجود ندارد.

تفکر انحصار و تک صدایی تا آنجایی نفوذ کرده که در همه ابعاد و حوزه ها اعم از سیاست، اقتصاد ،فرهنگ ، ورزش و… کارشناسان و صاحبنطران خودی ، کلیشه ای و تکراری محبوب جریان انحصار را شاهد هستیم.

وحتی اجازه تاسیس شبکه های رادیویی و تلویزیونی خصوصی هم به هیچ تشکل ،حزب و فردی هم داده نمیشود.
آیا دراین صورت انتظار از تلویزیونیکه کاملا در انحصار عده ای متحجر و واگرا بوده جهت سهم دادن به اقوام و ملل ساکن در این کشور انتظاری عبث و بیهوده نیست. ؟؟؟
صدا و سیمایی که سهم ملت آذربایجان جز تحقیر و توهین ونادیده گرفتن حقوق چهل میلیون انسان در همه ابعاد و زمینه ها نبوده و نیست.

بیشتر بخوانید

پخش گسترده پوستر در حمایت از محبوسین سیاسی آزربایجانی توسط فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در بسیاری از شهرهای آزربایجان جنوبی از جمله تبریز ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *