پنج شنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / صفیه قره باغی ؛ فعال آزربایجانی از تبرئه خود به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام و امنیت ملی خبر داد!

صفیه قره باغی ؛ فعال آزربایجانی از تبرئه خود به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام و امنیت ملی خبر داد!

اؤیرنجى : خانم “صفیه قره باغی” ، فعال مدنی آزربایجانی و فعال حقوق زنان ساکن زنگان با انتشار پستی در صفحه فیسبوک خود از تبرئه خود به اتهامات واهی تبلیغ علیه نظام و تبانی بر علیه امنیت خبر داد و اعلام امیدواری نمود که خواهر زاده اش خانم پریسا رفیعی نیز از حکم ۷ سال زندان ناعادلانه تبرئه گردد.

به گزارش اؤیرنجى ؛ این نویسنده و خبرنگار سابق، پیشتر با طرح اتهاماتی از قبیل «تبلیغ علیه نظام از طریق فضای مجازی»، «حمایت از جریان فتنه» و «نشر اکاذیب»، از سوی اداره‌ی اطلاعات زنجان بازداشت شده بود.

متن دقیق نوشته فیسبوکی خانم صفیه قره باغی به شرح زیر است:

امروز شعبه یک دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صیادی در رابطه با اتهاماتم با عناوین تبلیغ علیه نظام و تبانی بر علیه امنیت، رای به تبرئه داد. در دادنامه آمده: ” با توجه به اینکه دادگاه نقد و انتقاد به برخی از عملکردها و قوانین و حتی آرا قضایی را حق مسلم افراد حقیقی و حقوقی می‌داند … و عدم اقناع وجدانی در عنصر معنوی جرم، بزه‌های انتسابی مشارالیه را محرز ندانسته رای بر برائت متهمه صادر و اعلام می‌دارد.”

پ.ن۱: رای دادگاه کیفری برای اتهامات نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی هنوز صادر نشده است.

پ.ن: امیدوارم دادگاه تجدیدنظر خواهرزاده‌ام پریسا رفیعی را که به ۷سال حبس تعزیری ۷۴ضربه شلاق و دو سال ممنوع‌الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شده از تمامی اتهامات تبرئه کند.

 

 

بیشتر بخوانید

از سیاست های پاکسازی دینی و قومیتی در چین تا سیاست حذف زبان مادری در ایران

  چند روزی است که خبری تمام کنش‌گران در حوزه فرهنگ و هویت اقوام را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *