خانه / آذربایجان / طرح صدور کارت هم تبار «سویداش کارتی» به آزربایجانیان جهان در پارلمان جمهوری آزربایجان 

طرح صدور کارت هم تبار «سویداش کارتی» به آزربایجانیان جهان در پارلمان جمهوری آزربایجان 

اؤیرنجى: اعطای کارت هم تبار «سویداش کارتی» به آزربایجانیان جهان از سوی دیاسپورای جمهوری آزربایجان به پارلمان این کشور ارائه شده است.

شاهین جمال اف، معاون منابع انسانی سازمان دولتی امور دیاسپورای جمهوری آزربایجان گفت لایحه ی قانون جدید «هم تباران ساکن خارج» بر اساس راهبردهای تعیین شده توسط پرزدیدنت الهام علیف به پارلمان جمهوری آزربایجان تقدیم شده است.

جمال اف گفت: این کارت برای هم تباران ساکن خارج از کشور، اتباع پیشین جمهوری سوسیالیستی آزربایجان شوروی، خارجی های دارای منشأ آزربایجانی و افراد فاقد تابعیت جمهوری آزربایجان صادر خواهد شد.

طبق این قانون و اعطای کارت هم تبار به آزربایجانی ها در کشورهای مختلف، امتیازاتی از قبیل صدور روادید رایگان برای سفر به جمهوری آزربایجان و امکان اشتغال دارندگان این کارت در این کشور بدون داشتن روادید کار، امکان تحصیل در مراکز آموزش عالی و دوره های متوسطه، امکان بهره مندی از خدمات درمانی برای آزربایجانی های ساکن خارج از کشور و معافیت از مالیات در جمهوری آزربایجان برای آنها و خدمات دیگری در نظر گرفته شده است.

معاون امور انسانی دیاسپورای آزربایجان تاکید دارد که ارائه «کارت هم تبار» به آزربایجانی های جهان به معنای حمایت دولت آزربایجان از تمامی آزربایجانی های خارج از جمهوری آزربایجان است.

بیشتر بخوانید

مخترع آزربایجانی اهل سولدوز ،خودرویی با سوخت آبی را به حرکت در آورد!

اؤیرنجى : دکتر عباس بوستانچی” مخترع و مبتکر آذربایجانی اهل محمدیار سولدوز که اکنون ساکن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *