پنج شنبه - ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / طی سال گذشته ۳۹۰ نفر در ایران اعدام شدند

طی سال گذشته ۳۹۰ نفر در ایران اعدام شدند

اؤیرنجى: طی سال گذشته ۳۹۰ نفر در ایران اعدام شدند.شش نفر از ۳۹۰ مننورد اعدامی در زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال سن داشته‌ و اغلب آنها متهم به قاچاق مواد مخدر و جنایت بوده اند.

«مرکز اسناد حقوق بشر ایران» که مرکز آن در آمریکا قرار دارد با انتشار گزارشی در وبسایت رسمی خود اعلام کرد: طی سال گذشته (سال ۱۳۹۶) ۳۹۰ نفر به دلیل ارتکاب به جرایم مختلف در ایران اعدام شده اند.

در این گزارش همچنین آمده است:

“تایید اطلاعات مربوط به اجرای حکم اعدام در ایران با استناد به منابع رسمی دشوار است. آمار مذکور براساس اطلاعات موجود در منابع رسمی و غیررسمی گردآوری شده است.

شش نفر از ۳۹۰ مورد اعدامی در زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال سن داشته‌ و اغلب آنها متهم به قاچاق مواد مخدر و جنایت بوده اند”.

رئیس قوه قضائیه ایران سال گذشته از قضات این کشور خواسته بود پرونده افرادی که به دلیل ارتباط با جرایم مرتبط با قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم شده اند را دوباره بررسی کنند.

سازمان های حقوق بشر و برخی سیاستمداران در داخل ایران از تصمیمات دولت در خصوص صدور حکم اعدام انتقاد می کنند. در این میان اعدام جوانان و نوجوانان زیر ۱۸ سال و جرایم مربوط به مواد مخدر همواره واکنش های تندی در پی داشته است.

بیشتر بخوانید

ایران ،دست در حنا ؛ همکاری نظامی آمریکا و روسیه در سوریه

اؤیرنجى: وزارت دفاع روسیه در پی گفت و گوی ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ رؤسوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *