خبر فوری
خانه / اخبار / عامل تروریستی عملیات نیوزلند ؛ کشتار در مسجد النور را به چه هدفی انجام داد؟

عامل تروریستی عملیات نیوزلند ؛ کشتار در مسجد النور را به چه هدفی انجام داد؟

روز جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ( ۱۵ مارس ۲۰۱۹) ساعت حدود ۱۳:۴۰ در شهر کرایست چرچ نیوزلند و در مسجد مسلمانان تروری توسط جوان مسیحی افراطی روی داد که به کشته شدن ۴۰ نمازگزار و زخمی شدن تعدادی در همین حد منجر شد. در بخشی از مانیفست تروریست نیوزیلندی « برنتون ترانت»خطاب به مردم ترکیه آمده است: می‌توانید در سمت شرق در خاک خود با آرامش زندگی کنید، به شما آسیبی نخواهد رسید.. اما در سمت غرب(بخش اروپایی استانبول) شما را خواهیم کشت.

در اثر عملیات تروریستی که در دو مسجد نیوزیلند از سوی چند تروریست صورت گرفت بیش از ۴۰ نفر کشته شدند.

برنتون تارانت عامل اصلی این عملیات، پیش از این اقدام به انتشار مانیفست خود مبادرت ورزیده است.

در بخشی از این مانیفست با خطاب قرار دادن مردم ترکیه آمده است: می‌توانید در خاک خود با آرامش زندگی کنید، به شما آسیبی نخواهد رسید. در سمت شرق. اما در سمت غرب(بخش اروپایی استانبول) جایی را برای زندگی امتحان نکنید و نه در اروپا، زیرا شما را خواهیم کشت.

ما به کنستانتینو پولیس(قسطنطنیه سابق و استانبول فعلی) آمده و همه مساجد و مناره‌های شما را ویران می‌کنیم. ایاصوفیه از مناره‌ها پاکسازی خواهد شد و کنستانتینوپولیس(استانبول) مجدداً مسیحی خواهد شد.

طی حمله‌ای که به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند انجام گرفت ۴۰ نفر کشته شده‌اند. این دو حمله همزمان با اقامه نماز جمعه، در دو مسجد نور و لینوود اتفاق افتاد.

جاسیندا آردرن نخست وزیر این کشور، علاوه بر اعلام تعداد کشته شده‌ها، تعداد زخمی‌های این دو حمله را بیش از ۴۰ نفر عنوان کرد .

 

بیشتر بخوانید

عباس لسانی ؛ در صورت عدم تحویل اوراق پرونده اش تا ۴۸ ساعت دیگر دست به اعتصاب غذا خواهد زد

اؤیرنجى: عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل اعلام نمود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *