خانه / اخبار / عباس لسانی با ظهور عوارض ناشی از اعتصاب غذا، به بیمارستان منتقل شد!

عباس لسانی با ظهور عوارض ناشی از اعتصاب غذا، به بیمارستان منتقل شد!

اؤیرنجى: عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل که خرداد ماه در اعتراض به روند رسیدگی ناعادلانه به پرونده قضائی خویش دست به اعتصاب غذا زده بود عصر روز چهارشنبه ۱۶ مرداد سال ۱۳۹۸ با ظهور عوارض ناشی از اعتصاب غذا، به بیمارستان منتقل شده است!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای لسانی ؛ این فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل شوونیسم فارس عصر روز چهارشنبه مورخه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ به علت درد شدید در ناحیه شکم پس از معاینات بهداری زندان، جهت انجام آزمایشات و تشخیص بهتر به بیمارستان فاطمی شهرستان اردبیل منتقل گردید.

این فعال سرشناس آزربایجانی در تماسی که با خانواده و نزدیکان خویش برقرار کرده اظهار داشته:
” بیماری از نوع ویروسی بوده که دکتر متخصص آقای لسانی پس از پرس و جو از وضعیت حبس و سوابق پزشکی وی در مدت نگهداری او در زندان ، آن را ناشی از عوارض اعتصاب غذا خوانده است.”

گفتنی است آقای لسانی پس از انجام آزمایشات و با تجویز یک دوره دارویی-درمانی به بند ۷ زندان مرکزی اردبیل بازگردانده شده است.

خاطر نشان می سازیم که؛ عباس لسانی از روز ۲۵ دی ماه سال گذشته در شعبه دوم انقلاب تبریز بازداشت و به قرنطینه زندان اردبیل منتقل شد. او از ۶ خرداد ماه جاری به جهت استنکاف مسئولین زندان اردبیل از تحویل خلاصه پرونده که توسط وکیلش تهیه و به دفترخانه زندان ارسال شده بود دست به اعتصاب غذا زده بود اعتصاب تا برگزاری دومین جلسه از دادگاه رسیدگی به پرونده اش به تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ادامه داشت.

شعبه اول بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس در اردبیل به ریاست قاضی خدادادی، عباس لسانی فعال ملی و زندانی سیاسی سرشناس آزربایجانی را پس از گذشت ماه‌ها بازداشت و برگزاری چهار جلسه دادگاه، از اتهامات مطرح شده در کیفرخواست تبرئه اما در اقدامی بحث‌برانگیز باستناد اتهام جدید به هشت سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به شهر یزد محکوم کرده است!

ملت تورک آزربایجان جنوبی کنشگران مدنی تورک  از لحظه بازداشت این فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی ، اقدام نیروهای امنیتی را غیرقانونی دانسته و به انحاء مختلف خواستار آزادی او شده‌اند.

عباس لسانی فعال آزربایجانی ساکن اردبیل بوده که در مدت بیش از دو دهه فعالیتهای مدنی و شفاف خود همواره بازداشت، شکنجه ، تبعید و متحمل حبس‌های طولانی مدت شده است.

سازمان عفو بین الملل در سالیان گذشته بارها ضمن محکوم کردن برخوردهای قضایی-امنیتی صورت گرفته علیه لسانی خواستار توجه و تن دادن مسئولین ایرانی به حقوق اتنیکهای غیر فارس در ایران شده است.

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *