خبر فوری
خانه / اخبار / “عباس لسانی” در شانزدهمین روز اعتصاب غدای خود ممنوع الملاقات گردید!

“عباس لسانی” در شانزدهمین روز اعتصاب غدای خود ممنوع الملاقات گردید!

اؤیرنجى : با افزایش تشدید فشارها بر “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل این مبارز آزادی ملت تورک آزربایجان در شانزدهمین روز از اعتصاب غدای خود ممنوع الملاقات گردید !

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای لسانی ؛ مسئولین زندان اردبیل می گویند که عباس لسانی ممنوع الملاقات بوده و تا زمان اتمام اعتصاب غذا ، خانواده این فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی حق دیدن وی را نخواهند داشت.

این خبر امروز سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ در پی مراجعت خانواده آقای لسانی به آنها اعلام شده است.

عباس لسانی دیروز در حالی که پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود را سپری می کرد به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل منتقل و در حضور نماینده‌ی دادستان مورد محاکمه قرار گرفت.

آقای لسانی دیروز در دادگاه انقلاب ، اتهامات وارده در این پرونده را بی‌‌اساس و استیصال سرویسهای امنیتی از مدنی بودنِ کامل حرکت ملی آزربایجان قلمداد کرده است.

خاطر نشان می سازیم که؛ عباس لسانی از پنج ماه پیش و از روز ۲۵ دی ماه سال گذشته در شعبه دوم انقلاب تبریز بازداشت و به قرنطینه زندان اردبیل منتقل شد. او از ۶ خرداد ماه جاری به جهت استنکاف مسئولین زندان اردبیل از تحویل خلاصه پرونده که توسط وکیلش تهیه و به دفترخانه زندان ارسال شده بود دست به اعتصاب غذا زده است.

ملت تورک آزربایجان جنوبی کنشگران مدنی تورک  از لحظه بازداشت این فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی ، اقدام نیروهای امنیتی را غیرقانونی دانسته و به انحاء مختلف خواستار آزادی او شده‌اند.

عباس لسانی فعال آزربایجانی ساکن اردبیل بوده که در مدت بیش از دو دهه فعالیتهای مدنی و شفاف خود همواره بازداشت، شکنجه ، تبعید و متحمل حبس‌های طولانی مدت شده است.

سازمان عفو بین الملل در سالیان گذشته بارها ضمن محکوم کردن برخوردهای قضایی-امنیتی صورت گرفته علیه لسانی خواستار توجه و تن دادن مسئولین ایرانی به حقوق اتنیکهای غیر فارس در ایران شده است.

 

بیشتر بخوانید

‍ توحید امیرامینی در مراسم قلعه بابک ۱۳۹۶ : از زندانها راهی به آزادی خواهیم یافت

اؤیرنجى : توحید امیرامینی که هم اکنون بیش از ۱۶ ماه است که در بند۴ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *