چهارشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۸
خانه / اخبار / “عباس لسانی” همزمان با برگزاری دومین جلسه دادگاه به صورت مشروط اعتصاب غذایش را متوقف نمود

“عباس لسانی” همزمان با برگزاری دومین جلسه دادگاه به صورت مشروط اعتصاب غذایش را متوقف نمود

اؤیرنجى : دومین جلسه رسیدگی به اتهامات “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل امروز شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹٨ در شعبه اول بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس مستقر در اردبیل برگزار شد.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای لسانی؛ در این جلسه که به جهت وخامت حال آقای لسانی ادامه‌اش نیز به فردا موکول شده، این فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی ضمن رد اتهامات وارده، اقدامات امنیتی-قضایی صورت گرفته را تماما سناریو و در جهت منحرف نشان دادن جنبش ملی-مدنی آزربایجان خواند.

لسانی همچنین با تشریح و دفاع از جنبش آزربایجان، عنوان کرده است:
” مرجع رسیدگی قضایی در تفکیک تعریف جنبش و تشکیلات از هم دچار اشتباه می‌گردد حرکت ملی آزربایجان جنبشی است متکی بر آحاد ملت آزربایجان در جهت بدست آوردن حقوق ملت و سابقه ی رخدادها و فعالیت های حرکت ملی نشانگر آنست که کاملا منطبق بر مشی مدنی و مسالمت آمیز بوده و خواهد بود “.

در پایانِ دادگاه نیز که جمعی از فعالان مدنی به همراه خانواده این فعال آزربایجانی، برای دیدن وی در دادگاه حضور بعمل رسانده بودند پیغام دیگر فعالان مدنی و خواست عمومی مبنی بر پایان دادن اعتصاب غذا مطرح گردید که آقای لسانی به صورت مشروط به اعتصاب خود پایان داد.

آقای لسانی مشروط کرده:
“اگر روند دادرسی به شکل عادلانه و منطبق بر قوانین ادامه نیابد با شروع اعتصاب غذای مجدد تا پایان تغییر مسیرِ پرونده دست از اعتصاب بر نخواهد داشت.”

عباس لسانی از ۲۵دی ماه سال گذشته پس از ربوده شدن از شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز تحت بازداشت نیروهای امنیتی اردبیل درآمده و از آن زمان تاکنون به صورت بلاتکیف در زندان اردبیل نگهداری می‌شود.

معاونت دادستانی اردبیل در توجیه این آدم ربایی و بازداشت چندین ماهه، چندین اتهام سنگین متوجه آقای لسانی کرده است.

بیشتر بخوانید

دیدار حساس امروز اردوغان و پوتین! / حسن راشدی 

امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ( ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹) ساعت ۲۲، زمان تعلیق عملیات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *