خانه / آذربایجان / عباس نیکروان ؛ فعال ملی آزربایجانی جهت تحمل حبس به زندان سلماس منتقل گردید!

عباس نیکروان ؛ فعال ملی آزربایجانی جهت تحمل حبس به زندان سلماس منتقل گردید!

اؤیرنجی : عباس نیکروان فعال ملی و هنرمند آزربایجانی ساکن سلماس که پیشتر با حکم صادره از شعبه ۲ کیفری بیدادگاه رژیم ایران مستقر در سلماس به نود و یک روز حبس تعزیری محکوم گردیده بود با ابلاغیه صادره از طرف شعبه دوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سلماس جهت تحمل حبس به زندان سلماس منتقل گردید.

به گزارش اؤیرنجی به نقل از فعالین حقوق بشری آزربایجان جنوبی ؛ عباس  نیکروان فعال شناخته شده آزربایجان و نماینده موسیقی تورکی آزربایجان غربی که در سال ۱۴۰۰ ماهها با یک سلسله اتهام های بی پایه و اساس گرفتار باز جویی ها و سلول های انفرادی اطلاعات سلماس و اورمیه گردیده بود و نهایتا مطابق حکم صادره از شعبه کیفری ۲ سلماس به نود و یک (۹۱روز ) حبس تعزیری محکوم گردیده بود جهت اجرای حکم حبس به زندان سلماس منتقل گردید.

این فعال آزربایجانی ۱۴ شهریور سال ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی در سلماس بازداشت و به اداره اطلاعات اورمیه منتقل شده بود که در نهایت به تاریخ ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ با تودیع قرار وقیقه ۶۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی اورمیه آزاد شده بود.

آقای نیکروان پیشتر نیز بارها به دلیل فعالیت های مدنی خویش سابقه بازداشت محکومیت و زندان دارد از جمله در ۱۴ تیر ۱۳۹۷ همزمان با سالگرد گردهمایی بزرگ قورولتای قلعه بابک دستگیر و پس از حدود یک هفته با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

نیروهای امنیتی بارها مانع فعالیت های هنری این موزیسین آذربایجانی شده اند برای نمونه کنسرت آقای نیکروان در ۱۵ الی ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ در حمایت از بیماران سرطانی و کودکان بی سرپرست در شهر قوشاچای(میاندوآب) بدلیل فشار نیروهای امنیتی لغو گردیده بود.

بیشتر بخوانید

تبریز؛ چهارمین مراسم سالگرد بزرگداشت استاد حسن دمیرچی

اؤیرنجى: مراسم چهارمین سالگرد درگذشت حسن هرگلی موزیسین و فعال ملی مدنی سرشناس آذربایجانی  در تبریز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *