سه شنبه - ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / عدم اجرای اصل تفکیک جرایم ؛ انتقال مهرداد شیخی به بند چهار زندان مرکزی اردبیل

عدم اجرای اصل تفکیک جرایم ؛ انتقال مهرداد شیخی به بند چهار زندان مرکزی اردبیل

اؤیرنجى : مهرداد شیخی فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن اردبیل طی تماسی که با خانواده داشته از انتقال به بند چهار ” بند معتادان مصرف کننده متادون” زندان مرکزی این شهر خبر داده است.

بند چهار زندان مرکزی اردبیل ، بند مجرمان خطرناک با اتهام های قتل ، سرقت و جای معتادینی است که مصرف روزانه متادون دارند ، این موضوع نگرانیهای خانواده شیخی را بیشتر کرده است.

قوانین مرتبط با تفکیک جرائم سالهاست که در زندانهای ایران رعایت نمیشود و مسئولین زندان به سفارش اداره کل اطلاعات فعالین آزربایجانی محبوس در زندان های ایران را به بهانه های مختلف به بندهای عمومی و بند مجرمان خطرناک انتقال میدهند.

گفتنی است مهرداد شیخی با دریافت ابلاغیه ای از طرف واحد اجرای احکام ،  ۹ اسفند ۱۳۹۹ جهت تحمل دوران محکومیت قطعی ۶ ماه خویش روانه زندان اردبیل شده بود.

این فعال آزربایجانی در ۲۹ آبان ۹۸ همزمان با اعتراضات سراسری به گران شدن قیمت بنزین موسوم به حوادث آبان ۹۸ در منزل پدری خویش بازداشت و در ۹ آذر همان سال با تودیع قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد که سپس در دادگاه انقلاب اردبیل به اتهام ” تبلیغ علیه نظام ” به یک سال حبس تعزیری محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس قطعی کاهش یافت.

مهرداد شیخی برادر کوچک بهنام شیخی دیگر فعال آزربایجانیست که هم اکنون در بند ۸ زندان اوین در حال گذراندن دوران محکومیت ۲ ساله خویش در ارتباط با گرامیداشت روز جهانی زبان‌ مادری ست.

بیشتر بخوانید

تعطیلی اصناف غیرضروری بازار تبریز با شروع موج چهارم کرونا!

اؤیرنجى : با شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار همه‌گیری بیماری کرونا، برای مقابله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *