جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / عدم اعتماد رژیم ایران به سپاه در آزربایجان جنوبی و انتقال سپاه تروریستی مازندران به نوار مرزی باجمهوری آزربایجان!

عدم اعتماد رژیم ایران به سپاه در آزربایجان جنوبی و انتقال سپاه تروریستی مازندران به نوار مرزی باجمهوری آزربایجان!

اؤیرنجى : سیاست های تورک ستیزانه و ضد آزربایجانی که همیشه از طرف رژیم ایران اتخاذ گردیده اینبار سبب شکاف اساسی بین اعضای فرماندهان و نیروهای سپاه در آزربایجان جنوبی با فرماندهان مرکز و عوامل راسیستی گردیده است و در پی آن رژیم ایران با بی اعتمادی به سپاه در آزربایجان جنوبی، سپاه تروریستی اش از مازندران را به نوار مرزی با جمهوری آزربایجان منتقل نمود.

منابع خبری موثق گزارش می‌دهند طی ساعات گذشته نیروهای لشگر ۲۵ کربلای سپاه تروریستی مازندران به دستور فرمانده سازمان تروریستی سپاه پاسداران در نواحی مرزی که طی روزهای گذشته توسط ارتش آزربایجان شمالی از اشغال ارمنستان آزاد شده است، مستقر شده‌اند. الهام علی اف رئیس جمهوری آزربایجان شمالی آزادسازی مناطق اشغالی هم‌مرز با جغرافیای ایران از اشغال ارمنستان را تبریک گفته بود.

سکوت همراه با رضایت جامعه جهانی از عملیات آزادسازی قاراباغ، بی‌شک رژیم ایران را بیشتر در قبال تبعات داخلی و بین‌المللی هرگونه اقدام خصمانه، با وجود ۳۵ میلیون تورک آزربایجانی در داخل، مجاب خواهد کرد.

حضور سپاه مازندان آن‌هم در استان آزربایجان شرقی با وجود لشگر عاشورا، اخباری را که پیشتر در رابطه با وجود اختلاف در فرماندهی سپاه در تهران با نیروهای مسلح در آزربایجان جنوبی بوده را قوت بخشید است.

نگرش متفاوت فرماندهان نیروهای مسلح در آزربایجان جنوبی در مقایسه با تهران نقطه اختلاف و عدم اعتماد سران رژیم ایران به فرماندهان نیروهای مسلح در آزربایجان جنوبی می‌باشد، که دلیل حضور سپاه مازندران در مزرهای جمهوری آزربایجان شمالی را فراهم کرده است.

گفته می‌شود سپاه مازندران بدون هماهنگی با نیروهای مسلح آزربایجان جنوبی به مرزها جابجا شده‌اند، و فرماندهی آنها را نیز پاسدار تروریست احمد برسلانی بر عهده دارد.باید دید واکنش فرماندهان نیروهای مسلح در آزربایجان جنوبی به این اقدام بی‌اعتمادی تهران در آینده چگونه خواهد بود.

بیشتر بخوانید

سناتور میچ مک‌کانل: اثر انگشت رژیم ایران در فعالیت‌های تروریستی در همه خاورمیانه دیده می‌شود

  اؤیرنجى : سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان سنای آمریکا، هر گونه لغو تحریم‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *