پنج شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / عفو بین الملل خواهان توقف فوری اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی در زندان اوین گردید

عفو بین الملل خواهان توقف فوری اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی در زندان اوین گردید

اؤیرنجى : سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای خواهان توقف فوری اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی زندانی دو تابعیتی ایرانی-سوئدی محکوم به اعدام در زندان اوین شدند.

سازمان عفو بین الملل با انتشار اطلاعیه‌ای خواستار توقف فوری اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی زندانی دو تابعیتی محکوم به اعدام در زندان اوین شد.

در بخشی از این اطلاعیه عفو بین الملل آمده است: «از اعضای جامعه جهانی می‌خواهیم پیش از آن که دیر شود وارد عمل شوند و برای نجات جان احمدرضا، از جمله از طریق سفارتخانه‌های خود در تهران‌، اقدام کنند.»

ان لینده٬ وزیر امور خارجه سوئد روز سه شنبه چهارم آذر ماه گفت که در تماس با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، خواستار توقف اجرای این حکم شده است. خانم لینده گفته که کشورش مجازات اعدام را محکوم می‌کند و تلاش می‌کند تا حکم علیه احمدرضا جلالی اجرا نشود.

ویدا مهران نیا، همسر آقای جلالی روز گذشته در این خصوص به هرانا گفت: «او امروز در تماسی تلفنی اطلاع داد که برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده و ممکن است آخرین مکالمه ما باشد.»

احمدرضا جلالی پژوهشگر مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه اسن که  در بهار سال ۹۵ به دعوت دانشگاه تهران و دانشگاه شیراز به منظور شرکت در کارگاه مدیریت بحران به ایران سفر کرد و در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ دستگیر و به زندان اوین منتقل شد. وی پیش از این نیز بارها به دعوت دانشگاه‌های ایران به منظور شرکت در فعالیت‌های علمی دانشگاهی به ایران سفر می‌کرد.

پس از دستگیری جلالی اتهام ارتباط با دولت متخاصم و جاسوسی به وی نسبت داده شد. جلالی در ششم دی ماه همان سال در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زد.

آقای احمدرضا جلالی اصالتا از شهرستان سراب آزربایجان می‌باشد.

بیشتر بخوانید

پایان اعتصاب غذاها ؛ یوسف کاری به بند خود بازگردانده شد.

اؤیرنجى : عباس لسانی،علی و رضا واثقی زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل در تماسهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *