خانه / اخبار / علایم مشکوک به کرونای بهنام شیخی؛ جواب تست اکثر زندانیان اندرزگاه ۸ اوین مثبت است.

علایم مشکوک به کرونای بهنام شیخی؛ جواب تست اکثر زندانیان اندرزگاه ۸ اوین مثبت است.

اؤیرنجى : بهنام شیخی فعال ملی مدنی آزربایجانی در تماسی که با خانواده داشته از تب و لرز شدید وعلایم مشکوک به کرونای خویش خبر داده و امروز جهت انجام تست به بهداری مراجعه نموده است که بعلت کمبود امکانات از ایشان تست گرفته نشده و بهداری زندان تنها چند داروی مسکن به ایشان داده است همچنین این فعال تورک اطلاع داده که جواب تست کرونای اکثر محبوسین در اندرزگاه ۸ که به صورت تصادفی گرفته شده است مثبت اعلام شده و برخی از همبندی هایش از جمله آقایان امیرسالار داوودی،جعفر عظیم زاده،اسماعیل عبدی بعلت نبود تخت در بهداری اندرزگاه ۸ به بهداری اندرزگاه ۴ منتقل شده اند.

با توجه به قطعی بودن مبتلا شدن نزدیک ۱۸ تن از محبوسین اندرزگاه ۸ که تست کرونا داده اند احتمال می رود اکثر محبوسین این بند دچار کرونا شده یا در معرض این ویروس قرار دارند.

علاوه بر بهنام شیخی،علیرضا فرشی و حمید منافی نادارلی نیز در اندرزگاه ۸ در حال سپری نمودن دوران محکومیت خویش هستند.

سازمان عفو بین‌الملل چندی پیش اعلام کرد نسخه‌هایی از چهار نامه را رویت کرده که از طرف مقامات سازمان زندان‌ها که زیر نظر قوۀ قضانیه فعالیت می‌کند، به وزارت بهداشت نوشته شده و زنگ خطر را درباره کمبود شدید تجهیزات حفاظتی شخصی، مواد ضدعفونی کننده و تجهیزات و لوازم پزشکی کلیدی به صدا درآورده است. وزارت بهداشت این درخواست‌ها را بی‌پاسخ گذاشته و زندان‌های ایران همچنان در مقابل شیوع بیماری‌های واگیردار به شکلی فاجعه‌باری فاقد تجهیزات الزامی است.

بیشتر بخوانید

غلام قلیزاده ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه آزاد گردید.

اؤیرنجى : غلام قلی زاده فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه که در حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *