جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / علی عزیزی ؛ جلسه بیدادگاه  بر علیه فعال ملی آزربایجانی ساکن اورمیه برگزار گردید.

علی عزیزی ؛ جلسه بیدادگاه  بر علیه فعال ملی آزربایجانی ساکن اورمیه برگزار گردید.

اؤیرنجى : جلسه بیدادگاه رسیدگی به اتهام «علی عزیزی» فعال ملی مدنی آزربایجانی دیروز چهارشنبه ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۹ در شعبه ۱۰۷ بیدادگاه کیفری دو شهر تبریز برگزار شد.

در جریان این جلسه آقای عزیزی و وکیل مدافع ایشان به دفاع از اتهام انتسابی “نشر اکاذیب در فضای مجازی” پرداختند و لایحه دفاعیه نیز به بیدادگاه تحویل داده شد.

گفته می‌شود انتشار دو پست اینستاگرامی در خصوص «جنایات سمیتقو در آزربایجان غربی» و پستی در حمایت از فعال سرشناش آزربایجانی “عباس لسانی” با مضمون :
« مادرم نخ های قالی را دار میزد، دادگاه ها روشنفکران را؛ از عدالت مادرم گل می روید از عدالت آنها قبر» مصداق جرم قرار گرفته است.

علی عزیزی در بیدادگاه عنوان کرده است که مطلب منتشر شده با ذکر منبع از کتب تاریخی بوده است و این کاملا عین حقیقت است که سیمیتقو در غرب آزربایجان چه جنایت هایی که نکرده است و اداره اطلاعات با سند سازی و برش ذکر منابع فقط تصویر و قسمتی از مطلب را به دادگاه ارائه نموده است.

این فعال آزربایجانی در تاریخ ۱۹ تیر، پس از حضور در شعبه ۱۶ بازپرسی بیدادگاه عمومی و انقلاب تبریز جهت ارائه آخرین دفاع از دو اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه غیر قانونی گاماج با اتهام نشر اکاذیب در فضای مجازی مواجه شده و بازپرس پرونده همچنین میزان مبلغ وثیقه را از ۵۰۰ میلیون تومان به ۶۵۰ میلیون تومان افزایش داد.

پیشتر در خصوص دو اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “عضویت در گروه غیر قانونی گاماج” روز ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ جلسه دفاع از اتهامات فوق در شعبه سوم بیدادگاه انقلاب تبریز برگزار شده بود.

گفتنی است علی عزیزی در ۴ اسفندماه ۹۸ توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در اورمیه بازداشت و مورخ ۷ اسفند ۹۸ طی تماس کوتاهی با خانواده‌اش از انتقال خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داد و در تاریخ ۱۲ اسفند ۹۸ با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان تبریز منتقل و در تاریخ ۶ فروردین ۹۹ با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

بیشتر بخوانید

سناتور میچ مک‌کانل: اثر انگشت رژیم ایران در فعالیت‌های تروریستی در همه خاورمیانه دیده می‌شود

  اؤیرنجى : سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان سنای آمریکا، هر گونه لغو تحریم‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *