پنج شنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
خانه / اخبار / علی عزیزی ؛ فعال ملی آزربایجانی به بازداشتگاه مرکزی اورمیه منتقل شده است!

علی عزیزی ؛ فعال ملی آزربایجانی به بازداشتگاه مرکزی اورمیه منتقل شده است!

اؤیرنجى: «علی عزیزی» از فعالین ملی  آزربایجانی ساکن اورمیه که پس از احضار به بیدادگاه شوونیسم فارس در این شهر با افزایش قرار وثیقه توسط نیروهای امنیتی بازداشت گردیده و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود پس از چند روز بی خبری طی تماسی تلفنی از انتقالش به بازداشتگاه مرکزی اورمیه خبر داده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای عزیزی ؛ این فعال ملی  آزربایجانی که روز یکشنبه ۱۲ خردادماه ۹۸، طبق احضاریه بیدادگاه شوونیسم فارس در شعبه ششم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اورمیه جهت ارائه دفاعیات حاضر شده بود با افزایش قرار وثیقه، توسط «ماموران اطلاعات سپاه» بازداشت شده بود و از آن روز تا به دیروز که طی تماسی تلفنی با خانواده اش از انتقالش به بازداشتگاه مرکزی اورمیه خبر داده در وضعیتی مبهم قرار داشته است.

دیروز شنبه، «علی عزیزی» ضمن تماس تلفنی با خانواده خود از انتقالش به بازداشتگاه مرکزی اورمیه خبر داده است.

خاطر نشان می سازیم که ؛ «علی عزیزی» و «عطا کریمی» روز شنبه هفته گذشته طی تماس تلفنی، جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه به دادگاه انقلاب اورمیه احضار شده بودند که آقای کریمی به علت اینکه این احضار را غیرقانونی دانسته و «برگ احضاریه» دریافت نکرده بود در جلسه دادگاه حاضر نشد.

این دو فعال آزربایجانی اهل اورمیه در خردادماه ۹۴، توسط مامورین اطلاعات سپاه در اورمیه بازداشت و با تودیع وثیقه به‌صورت موقت تا زمان پایان دادرسی آزاد شده بودند.

در زمان بازداشت در سال ۹۴، اتهام «تبلیغ علیه نظام» به این دو فعال تفهیم شد و در سال ۹۵، از سوی بازپرسی شعبه ۶ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اورمیه در خصوص این پرونده، «قرار منع تعقیب» صادر شد اما معاون دادستان از صدور قرار منع تعقیب ممانعت کرد و خواستار به جریان افتادن دوباره پرونده شد.

قابل ذکر است که ؛ این دو فعال بارها طی سالهای گذشته با حضور در شعبه مربوطه، نسبت به تعلل در روند رسیدگی به این پرونده اعتراض کرده اند.

بیشتر بخوانید

رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا معرفی شد.

اؤیرنجى : دونالد ترامپ ،رابرت اوبراین را به عنوان مشاور امنیتی ملی آمریکا معرفی کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *