جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / علی عزیزی و اشکان سعادتمهر ؛ هجوم وحشیانه ماموران امنیتی رژیم ایران به محل کار دو تن از فعالین ملی آزربایجانی ساکن اورمیه!

علی عزیزی و اشکان سعادتمهر ؛ هجوم وحشیانه ماموران امنیتی رژیم ایران به محل کار دو تن از فعالین ملی آزربایجانی ساکن اورمیه!

اؤیرنجى : حوالی ظهر امروز پنج شنبه ۲۶ دی ماه سال ۱۳۹۸ ماموران امنیتی شوونیسم فارس در اورمیه با مراجعه به محل کار دو تن از فعالین ملی آزربایجانی به نام های علی عزیزی و اشکان سعادتمهر قصد بازداشت آنان را داشته اند که به دلیل عدم حضور این فعالین موفق به بازداشت نگردیده اند!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی؛ بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ماموران امنیتی شهرستان اورمیه در حالی که علی عزیزی فعال ملی آزربایجانی در محل کار خویش حضور نداشت به آنجا مراجعه کرده و به دلیل عدم حضور آقای عزیزی موفق به بازداشت وی نشده اند.

همچنین ظهر امروز نیز ماموران لباس شخصی رژیم غاصب ایران جهت دستگیری اشکان سعادتمهر فعال ملی آزربایجانی ساکن اورمیه به محل کاری وی هجوم بردند اما بدلیل عدم حضور این فعال ملی، ماموران موفق به بازداشت او نشدند.

قابل ذکر است که؛علی عزیزی پیشتر نیز بارها به دلیل فعالیت های مدنی خویش سابقه دستگیری دارد و جزء بازداشت شدگان حوادث آبان ۹۸ شهرستان اورمیه می باشد که با تودیع قرار وثیقه موقتا آزاد گردیده است.

اشکان سعادتمهر نیز تاکنون بارها به دلیل فعالیت های ملی خود و دفاع از حقوق ملی آزربایجانی ها بازداشت و زندانی شده است و اخیرا به طور موقت و با قید ضمانت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است.

بیشتر بخوانید

کرونا در زندان اوین ؛ جعفر رستمی راد به مرخصی اعزام شد.

  اؤیرنجى : جعفر رستمی راد فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اوین شامگاه روز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *