خانه / آذربایجان / عیادت اکبر آزاد و حسن راشدی از استاد حسین محمدزاده صدیق

عیادت اکبر آزاد و حسن راشدی از استاد حسین محمدزاده صدیق

اؤیرنجى: اکبر آزاد و حسن راشدی نویسنده و فعالین سرشناس آذربایجانی دیروز ۲ تیرماه ۱۴۰۱ با دکتر حسین محمدزاده صدیق شاعر ، نویسنده و پژوهشگر شناخته شده زبان و ادبیات تورکی که اخیرا از بیمارستان شریعتی تهران ترخیص شده بود دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ” صحفه اطلاع رسانی عباس لسانی ” به نقل از پیج اینستاگرامی “فصلنامه فرهنگی ، اجتماعی نامه ی صدیق” آن‌ها در این عیادت سلامتی فوری استاد صدیق را آرزو کرده و گفته اند که شما با آثار بزرگ و ارزشمندتان همیشه جاویدان خواهید ماند‌ همچنین در این دیدار به کلاس‌های زبان و ادبیات دکتر صدیق اشاره شده است.دکتر صدیق سال‌های سال در هر شهری اعم از تهران، تبریز، اورمیه، زنجان، کرج و حتی اصفهان کلاس‌های زبان و ادبیات دایر کرده اند. این کلاس‌ها در راستای احیا کردن زبان و ادبیات‌مان یک نوع انقلاب به حساب می‌آید.

حسین محمدزاده صدیق فعالیت خود را با هفته نامه «هنر و اجتماع» روزنامه مهد آزادی تبریز آغاز کرد و پس از آن در سالهای ۱۳۵۰ و ۱۳۶۰ شمسی با تاسیس نشریات دیگری چون یولداش، انقلاب یولوندا، یئنی یول، بولتن و هفته نامه سهند ویژه‌نامه روزنامه اطلاعات، آن را ادامه داد.

دکتر صدیق آثار فراوانی دارد که از آنجمله می‌توان به تصحیح و انتشار کلیات فارسی و ترکی ملامحمد فضولی، دیوان بابایرک قوشچی اوغلی، امیرعلی شیرنوایی، دیوان ابوالقاسم نباتی، دیوان عمادالدین نسیمی، دیوان غریبی تبریزی، قارامجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی و مجموعه شعر و مقالات متعدد اشاره کرد.

وی همچنین دارنده نشان دوستی جمهوری ازبکستان به دلیل تصحیح و انتشار آثار امیر علی شیر نوایی است.

بیشتر بخوانید

«سم یونجه در شربت نذری»؛ دلیل مسمومیت ۲۶۰ نفر و جان‌باختن یک کودک

اؤیرنجی: یک هفته پس از انتشار خبر مسموم‌شدن ۲۶۰ نفر از اهالی یک روستا در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *