چهارشنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / غلام قلیزاده؛ فعال ملی_مدنی آزربایجانی همراه باضرب و شتم شدید بازداشت گردیده است

غلام قلیزاده؛ فعال ملی_مدنی آزربایجانی همراه باضرب و شتم شدید بازداشت گردیده است

 

اؤیرنجى: بنا بر اخبار وصله به اؤیرنجی ،غلام قلی زاده فعال ملی مدنی آزربایجانی اهل اورمو ،روز پنجشنبه در حال عزیمت به قلعه بابک در ورودی شهرستان کلیبر توسط مامورین امنیتی شوونیسم فارس همراه با ضرب و شتم فراوان بازداشت گردیده و وضعیتیش وخیم گزارش شده است.

 

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالان حقوق بشر آزربایجانی ، غلام قلیزاده فعال آزربایجانی ساکن اورمیه روز پنجشنبه ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۷ برای گردهمایی قلعه بابک عازم کلیبر بوده  است که در ورودی این شهر توسط نیروهای امنیتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت گردیده است .

منابع آگاه در حرکت ملی گفته اند؛ بنابر دستور دادستانی اورمیه (خدایی) هرفعال اورمیه ای که در کلیبر بازداشت گردد، بایستی با  برخورد فیزیکی شدید به اورمیه انتقال داده شود .

در همین راستا غلام قلیزاده ازناحیه چشم راست مورد ضرب قرار گرفته به نحوی قادر به دیدن نیست و با گذشت چندین روز از بازداشتش هنوز روی سینه اش جای پوتین شکنجه گر به جای مانده است .

بنا به گفته های شاهدان عینی و دیگر بازداشتی های آزاد شده از بازداشت گاه های کلیبر ، ورم روی دستان این فعال شکنجه شده آزربایجانی که با طناب بسته نگه داشته شده بود کاملا مشهود بوده و ۲۴ ساعت را در بهداری نیروی انتظامی جهت جلوگیری از تشنجش نگه داری شده است.

بنا به گزارشات این فعال طی دیروز از کلیبر به بازداشتگاه اداره اطلاعات اورمیه منتقل گردیده است.

خاطر نشان میسازیم؛غلام قلی زاده فعال باسابقه اورمیه ای به دفعات از سوی ماموران امنیتی شوونیسم فارس به خاطر فعالیت های ملی _مدنی بازداشت و در بیدادگاه های جمهوری اسلامی محکوم به شکنجه و بازداشت و زندان گردیده است.

 

 

بیشتر بخوانید

فعالین ملی آزربایجانی در سالگرد فاجعه کتابسوزان ۲۶ آذر؛ تبریز را غرق در پوستر و دیوار نوشته نمودند

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ساکن تبریز. ،همزمان با سالگرد قتل عام فرهنگی ملت تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *