پنج شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / غلام قلیزاده ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه آزاد گردید.

غلام قلیزاده ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه آزاد گردید.

اؤیرنجى : غلام قلی زاده فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اورمیه که در حال سپری نمودن ۱ سال حبس تعزیری خود بوده، براساس قانون اخیر التصویب مجلس اسلامی و در خواست کتبی این فعال ملی برای اجرای قانون با رسیدگی مجدد به پرونده، مدت حبس قطعی یک سال مطابق حکم مجدد اعلامی به ۳ ماه و ۲۸ روز کاهش یافته و از زندان اورمیه آزاد گردیده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در اورمیه ؛ این فعال ملی آزربایجانی که به تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ با معرفی خود به شعبه ۹ اجرای احکام اورمیه روانه زندان مرکزی اورمیه شده بود در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ آزاد گردیده است.

قابل ذکر است که؛ غلامعلی حسینقلی زاده (غلام قلیزاده) فعال ملی آزربایجانی ساکن اورمیه در تیرماه سال ۱۳۹۷ حین سفر به منطقه قاراداغ آزربایجان توسط نهادهای امنیتی شوونیسم فارس ربوده و مورد شکنجه قرار گرفته بود و به همین دلیل نیز در بیدادگاه شوونیسم فارس مستقر در اورمیه به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

رضا نجف زاده قاضی شعبه ۳ بیدادگاه شوونیسم فارس مستقر در اورمیه در جلسه دادگاهی که در تاریخ ۷ مهر ۱۳۹۸ بر علیه این فعال ملی برگزار نموده وی را به ۵ سال حبس تعزیری محکوم نموده است که با اعتراض این فعال آزربایجانی این حکم با یکسال حبس تعزیری در دادگاه تجدیدنظر کاهش داده شده است.

خاطر نشان می سازیم که ؛غلامعلی حسینقلی زاده فعال باسابقه اورمیه ای به دفعات از سوی ماموران امنیتی شوونیسم فارس به خاطر فعالیت های ملی _مدنی بازداشت و در بیدادگاه های جمهوری اسلامی محکوم به شکنجه و بازداشت و زندان شده است.

بیشتر بخوانید

ناسیونالیسم ایرانی و مناقشه قره‌باغ / میلاد بالسینی

مواضعی که در رابطه با آزادسازی قره‌باغ اشغالی عموما در بین سه ملت آذربایجانی، ایرانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *