پنج شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / فدراسیون جهانی جودو ؛ هرگونه فعالیت این ورزش توسط فدراسیون جودو ایران را تعلیق نمود!

فدراسیون جهانی جودو ؛ هرگونه فعالیت این ورزش توسط فدراسیون جودو ایران را تعلیق نمود!

اؤیرنجى : فدراسیون جودو رژیم ایران در پی رخدادهای رقابت‌های جهانی توکیو تعلیق شد. سعید ملایی، جودوکای اصالتا تورک عضو تیم ایران گفته بود که در آن رقابت‌ها برای فرار از رویارویی با حریف اسرائیلی، به خواست مسئولان ایرانی تن به باخت مصلحتی داده است.

به گزازش اؤیرنجى به نقل از دویچه وله؛ بر اساس اطلاعیه‌ای که روز چهارشنبه ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر) در وب‌سایت فدراسیون جهانی جودو منتشر شد، در پی اتفاقاتی که در رقابت‌های جهانی جودو در توکیو در ژاپن افتاد، فدراسیون جودو رژیم ایران و هرگونه مسابقه، کارهای اداری یا اجتماعی این فدراسیون به حالت تعلیق درآمد.

این فدراسیون آن‌چه را که در بازی سعید ملایی وزن ۸۱ کیلوگرم در برابر حریف خود از تیم قزاقستان پیش آمد دلیل این حکم اعلام کرده است. سعید ملایی، قهرمان ۲۸ ساله جودوی جهان در رقابت‌های جهانی جودو در ژاپن به سادگی از سد حریفان خود گذشته بود و موفق شده بود به دوره یک چهارم نهایی راه یابد. این جودوکار اهل آزربایجان جنوبی عضو تیم ایران اما در پیکار خود در برابر حریفی از قزاقستان در مدتی کمتر از یک دقیقه و با ضربه فنی تن به شکست داد. او در صورت پیروزی در مرحله نیمه نهایی می‌بایست با حریفی از اسرائیل پیکار می‌کرد.

ملایی درباره این موضوع گفته است که “صالحی امیری، رئیس ‌کمیته‌ ملی المپیک و داورزنی، معاون وزیر ورزش تلفنی از او خواستند به حریف‌اش در نیمه‌نهایی ببازد تا به جودوکار اسرائیلی نخورد.”

ملایی پس از “شکست مشکوک” در مسابقات جهانی مقابل حریف خود از قزاقستان به جغرافیای ایران نام برنگشت. او هم‌اکنون در آلمان به سر می‌برد.

فدراسیون جهانی جودو می‌گوید که ایران تعهدات خود و اصول و قوانین فدراسیون جهانی را نقض کرده است.

بیشتر بخوانید

حکم یک قاضی دادگاه فدرال در واشنگتن علیه ایران و سوریه

اؤیرنجى :رندالف ماوس، قاضی دادگاه فدرال در واشنگتن، پایتخت آمریکا، دولت‌های ایران و سوریه را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *