خانه / اخبار / فرانسه طی بیانیه ای خواستار توقف فعالیت‌های ناسازگار هسته ای رژیم ایران گردید!

فرانسه طی بیانیه ای خواستار توقف فعالیت‌های ناسازگار هسته ای رژیم ایران گردید!

 اؤیرنجى: فرانسه طی بیانیه ای که وزارت خارجه فرانسه در حساب توئیترش منتشر کرده از رژیم ایران خواسته تا تمام فعالیت‌های ناسازگار در رابطه با هسته ای را متوقف نماید و چنین نوشته شده است که ، «ما قاطعانه از ایران می‌خواهیم که تمامی فعالیت‌های ناسازگار با تعهداتش ذیل برجام را متوقف کند».

این بیانیه همچنین با تأکید بر ضرورت کاستن از تنش‌ها به عنوان بخشی از موضوع هسته‌ای رژیم ایران، تصریح کرده است که پاریس در حال تماس با متحدانش است.

ساعاتی پیش از انتشار این بیانیه، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، تصمیم رژیم ایران برای افزایش سطح غنی‌سازی را محکوم کرده و آن را «نقض» توافق اتمی وین خوانده بود.

مقام‌های رژیم ایران روز یکشنبه ۷ ژوئیه در نشستی خبری اعلام کردند که ایران از این پس به محدودیت غنی‌سازی تعیین‌شده در برجام پایبند نیست و با عبور از سقف غنی‌سازی ۳٫۶۷ درصدی تعیین شده در توافق هسته‌ای، میزان غلظت اورانیوم را «بر اساس نیاز» افزایش خواهد داد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت، روز یکشنبه، در یک نشست خبری گفت: «امروز از میزان ۳٫۶۷ غنی‌سازی اورانیوم عبور‌ خواهیم کرد و میزان غلظت بر اساس نیاز ما خواهد بود».

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه رژیم ایران، نیز روز یکشنبه در یک نشست خبری گفت: «در گام دوم نسبت به تعهد خود در میزان درصد و غلظت غنی‌سازی اعلام عدم پایبندی می‌کنیم».

عراقچی همچنین خبر داد که محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در نامه‌ای این موضوع را به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اعلام کرد.

عراقچی افزود که کاهش تعهدات ایران «ممکن است به خاتمه حضور ما در برجام منجر شود».

در این نشست بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم ایران نیز گفت که روز دوشنبه (۸ ژوئیه) و پس از سنجش میزان غنی‌سازی ایران توسط بازرسان آژانس، مشخص خواهد شد که غنی‌سازی ایران از ۳٫۶۷ درصد فراتر رفته است.

وی اضافه کرد: «فعلا غنی‌سازی پنج درصد را اجرا می‌کنیم، شیب غنی سازی هم بر اساس دستوری که می‌گیریم می‌تواند رو به بالا باشد. شیب ذخایر هم می‌تواند رو به بالا باشد. ما فعلا نیازی به سوخت راکتور تهران نداریم و اگر داشته باشیم آن را تامین می‌کنیم».

بیشتر بخوانید

ویزای ۲۰ دانشجوی ایرانی در یکماه توسط آمریکا لغو گردیده است!

اؤیرنجى : شبکه «ان‌بی‌سی» گزارش داده است که وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روادید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *