خبر فوری
خانه / آذربایجان / فروچاله های ۶۰ متری در کوره نگ (کبودرآهنگ) آزربایجان جنوبی پدیدار شده است! +تصاویر و ویدئو

فروچاله های ۶۰ متری در کوره نگ (کبودرآهنگ) آزربایجان جنوبی پدیدار شده است! +تصاویر و ویدئو

اؤیرنجى : چند روز پیش تصاویری از فروچاله هایی در شهرستان تورک نشین کوره نگ (کبودرآهنگ)استان همدان آزربایجان جنوبی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منعکس گردید  که مساحت هزار متر مربع، به قطر ۶۰ متر و عمق ۴۰ متر را در بر گرفته است.

به گزارش اؤیرنجى به استناد از تصاویر و ویدئوهای منعکس گردیده در شبکه های اجتماعی که در نهایت صداو سیمای میلی حکومت ایران را نیز مجبور به پوشش خبری نموده است؛ تعداد این فروگودال‌ها در استان همدان در سال‌های اخیر به ۲۵ رسیده و این نهمین فروگودال در دشت کوره نگ (کبودرآهنگ) آزربایجان جنوبی است.

رئیس محیط زیست شهرستان تورک نشین کوره نگ (کبودرآهنگ) به خبرگزاری حکومتی مهر گفته است  که فروچاله جدید روبروی نیروگاه خورشیدی که به تازگی به بهره‌برداری رسیده، ایجاد شده است.

فروگودال کبودرآهنگ

مقام‌های حکومتی در استان همدان احتمال ایجاد فروچاله‌های جدید را مطرح کرده‌اند و به خبرگزاری حکومتی ایرنا گفته‌اند که ایجاد فروگودال جدید “زنگ خطری برای منطقه است که باید از سوی مردم و ساکنان این منطقه جدی گرفته شود.”

کارشناسان دلیل به وجود آمدن فروگودال را نبود مدیریت صحیح در منابع سفره های زیرزمینی از سوی حکومت ایران و “برداشت بی‌رویه از سفره‌های آب زیرزمینی، چاه‌های غیرمجاز و چاه‌های مجاز دارای برداشت بیش از حد مجاز و استفاده بیش از حد از این منابع در بخش‌های کشاورزی و صنعت” دانسته‌اند.

فروگودال کبودرآهنگ
فروگودال کبودرآهنگ
فروگودال کبودرآهنگ
فروگودال کبودرآهنگ

بیشتر بخوانید

عباس لسانی ؛ در صورت عدم تحویل اوراق پرونده اش تا ۴۸ ساعت دیگر دست به اعتصاب غذا خواهد زد

اؤیرنجى: عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل اعلام نمود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *