خانه / آذربایجان / فریاد آزادی بر دیوارهای شهر تبریز؛ زندانیان سیاسی آزربایجان را آزاد کنید + تصاویر

فریاد آزادی بر دیوارهای شهر تبریز؛ زندانیان سیاسی آزربایجان را آزاد کنید + تصاویر

اؤیرنجى : شب گذشته ۴ خرداد ۱۳۹۹، فعالین ملی مدنی آزربایجان جنوبی با دیوارنویسی در برخی محلات شهر تبریز خواستار آزادی زندانیان سیاسی محبوس در زندانهای مختلف ایران گردیدند.

در سالهای اخیر فشار بر فعالین مدنی آزربایجانی به مراتب افزایش یافته است از این رو تا لحظه تنظیم این خبر آقایان عباس لسانی، لطیف حسنی، توحید امیرامینی، جعفر رستمی راد، کیانوش اصلانی، امیر ستاری، یونس قلیزاده، جعفر اسمعیل زاده و فرزندش میلاد اسمعیل زاده، یوسف کاری و… در زندانهای اردبیل، رجایی شهر، اوین و تبریز در حال سپری نمودن دوران محکومیت خویش هستند.

همچنین سیامک میرزایی نیز در شهر قائن خراسان جنوبی دوران محکومیت ۱ سال تبعید خویش را می‌گذراند و در پرونده دیگری به ۱ سال و ۱۰ روز زندان و ۲ سال محکومیت‌های تکمیلی قطعی محکوم شده است.

تعداد دیگری از فعالین آزربایجان جنوبی توسط دادگاه با حکم حبس و تبعید روبرو شده‌اند و احکام آقایان اکبر آزاد، علیرضا فرشی، بهنام شیخی، حمید منافی نادارلی در دادگاه تجدید نظر تایید شده و قطعی می‌باشد.

همچنین بسیاری از فعالین همچون علی عزیزی، اکبر مهاجری، علی و رضا واثقی، شاهین برزگر، بابک حسینی مقدم، سجاد شهیری و بسیاری از دیگر فعالین آزربایجانی با تودیع قرار وثیقه موقتا آزاد شده‌اند.

بیشتر بخوانید

استعفای هوک و جایگزینی آبرامز با وی به عنوان نماینده آمریکا در امور ایران 

اؤیرنجى : برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه شش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *