سه شنبه - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / فریاد آزادی بر دیوارهای شهر سولدوز(نقده) ؛ ما همه لسانی هستیم.

فریاد آزادی بر دیوارهای شهر سولدوز(نقده) ؛ ما همه لسانی هستیم.

گروه حقوق بشر اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ساکن شهر سولدوز(نقده) در آزربایجان غربی با چاپ و نصب صدها پوستر اعتراضی بر روی معابر و دیوارهای شهر ضمن محکومیت حکم اخیر آقای لسانی، خواستار آزادی بی قید و شرط این فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل گردیدند.

فعالین شهر سولدوز که این پوستر ها را به صورت گسترده در سطح شهر نصب کرده بودند با مضمون ” ما همه لسانی هستیم ” و “free abbas lesani ” ضمن آگاهی بخشی در خصوص آقای لسانی خواستار توقف روند ناعادلانه محاکمه و لغو حکم غیر قانونی و آزادی این فعال شدند.

از زمان بازداشت غیر قانونی آقای لسانی در ۲۵ دی ۱۳۹۷ ، اعتراضات گسترده ای نسبت به بازداشت و روند غیرشفاف و غیرقانونی محاکمه این فعال سرشناس آزربایجانی صورت گرفته است. از جمله شعارهای هزاران نفری طرفداران تیم تراختور آزربایجان و مطالبه آزادی این فعال،نامه نگاری فعالین سرشناس شهرهای مختلف آزربایجان،دیوارنویسی ها و نصب و توزیع هزاران پوستر در اکثر شهرهای آزربایجان، ایجاد کمپین های حمایتی و….

گفتنی است در روندی غیر قانونی شعبه یک بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس مستقر در اردبیل به ریاست ” ناصر عتباتی “دادستان پیشین و مدیرکل فعلی دادگستری استان اردبیل حکم ٨ سال حبس تعزیری “عباس لسانی” فعال سیاسی سرشناس تورک را به ۱۵ سال افزایش داد.

O.T

بیشتر بخوانید

زن ستیزی رژیم ایران ؛ ممنوعیت هرگونه فعالیت زنان در رشته ورزشی بوکس!

اؤیرنجى : بنا بر گفته های حمید زنگنه‌منش دبیر هیات بوکس استان  خوزستان با توجه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *