خبر فوری
خانه / اخبار / فشار آمریکا بر خریداران نفت از رژیم ایران تشدید خواهد شد !

فشار آمریکا بر خریداران نفت از رژیم ایران تشدید خواهد شد !

اؤیرنجى : معافیت‌های تعیین شده برای هشت کشور جهان در رابطه با واردات نفت ایران رو به پایان است. دولت آمریکا برنامه خود را در زمینه کاهش بیشتر صادرات نفتی جمهوری اسلامی اعلام کرده است.

دو منبع آگاه درباره سیاست‌های تحریمی دولت آمریکا علیه رژیم ایران از اعمال فشار بیشتر آمریکا به آن دسته از کشورهایی خبر داده‌اند که همچنان از جمهوری اسلامی نفت خریداری می‌کنند.

این دو منبع اعلام کرده‌اند که اطلاع‌رسانی پیرامون سیاست آمریکا درباره تحریم‌ نفتی رژیم ایران از سوی مقامات کاخ سفید ممنوع شده و از این رو مایل به افشای هویت خود نیستند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی که روز پنجشنبه ۲۳ اسفند (۱۴ مارس) از واشنگتن منتشر کرده، از تشدید فشار آمریکا در زمینه معاملات نفتی با رژیم ایران خبر داده است.

به گزارش این خبرگزاری، آمریکا تصمیم به کاهش صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز گرفته است.

یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفته است: در حال حاضر هدف آمریکا این است که کل صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند.

وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه در جمع مدیران شرکت‌های بزرگ نفتی جهان گفت: آمریکا هم‌چنان متعهد به قطع کامل صادرات نفت ایران است، چرا که آنها از صادرات انرژی برای گسترش نفوذ خود در سراسر خاورمیانه استفاده می‌کنند به‌ ویژه در عراق، و این در حالی است که ایالات متحده تلاش می‌کند یک عراق مستقل و با اقتدار شکل بگیرد.

 

بیشتر بخوانید

عباس لسانی ؛ در صورت عدم تحویل اوراق پرونده اش تا ۴۸ ساعت دیگر دست به اعتصاب غذا خواهد زد

اؤیرنجى: عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل اعلام نمود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *