خانه / آذربایجان / فعالین آزربایجانی با توزیع صدها پوستر در سطح شهر اردبیل خطاب به ملت عرب خوزستان؛ ” قلوبنا معکم / قلب ما با شماست “

فعالین آزربایجانی با توزیع صدها پوستر در سطح شهر اردبیل خطاب به ملت عرب خوزستان؛ ” قلوبنا معکم / قلب ما با شماست “

اؤیرنجى: فعالین ملی مدنی تورک در اردبیل امروز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ، در اعتراض به وضعیت وخیم ملت عرب در استان خوزستان و همصدایی با خواست های بحق و انسانی آنها ، اقدام به تهیه و نصب صدها پوستر در سطح این شهر کردند.

در این پوستر ها به همراه تصویر چفیه که نماد ملت عرب لحاظ گردیده متون ” قلوبنا معکم #الاحواز ” و ” #آرخانداییق_الاحواز ” درج گردیده است.

طی روزهای گذشته ملت عرب در شهرهای مختلف خوزستان بدلیل مشکلات ناشی از خشکانده شدن رودها و تالاب هایشان دست به اعتراض های گسترده در سطح شهر زده اند که بنا به اخبار منتشر شده از طرف منابع محلی تاکنون ۳ نفر در اعتراض ها کشته شده اند.

ویدیوهای منتشر شده حاکی از آن است که تجمع شهروندان در شهرهای مختلف استان خوزستان از جمله شهر سوسنگرد، با خشونت نیروهای نظامی و تیراندازی به سمت معترضین همراه بوده است. علاوه بر این منابع محلی گزارشاتی مبنی زخمی شدن شماری از شهروندان معترض و همچنین بازداشت گسترده معترضین در شهر خرمشهر را منتشر کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

دستگیری مسافر ایرانی در آغری به جرم حمل داروهای مخدر

اؤیرنجی: یک مسافر ایرانی در شهر آغری ترکیه به جرم حمل داروهای مخدر دستگیر شد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *