خبر فوری
خانه / اخبار / فعالین ملی آزربایجانی ؛ به کودکان شهر اورمو کتابهای تورکی هدیه نمودند

فعالین ملی آزربایجانی ؛ به کودکان شهر اورمو کتابهای تورکی هدیه نمودند

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانى ساکن شهر اورمیه روز شنبه  ۲۶ آبان ماه سال ۱۳۹۷ در بین کودکان این شهر کتاب های تورکی توزیع نمودند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در شهر اورمو ؛ فعالین ملی آزربایجانی در شهر اورمیه در بین کودکان این شهر کتابهای تورکی رایگان توزیع نمودند و باعث خوشحالی زایدالوصف کودکان تورک در اورمو گردیدند.

فعالین ملی آزربایجانی این کتابها را در مهدکودک در اومیه توزیع نمودند ؛ بنا به نتایج تحقیقات موجود مهد کودک ها مکانی است که هویت ملی کودک می تواند در آن شکل بگیرد. اینگونه فعالیت های مدنی در مهد کودکان می تواند از آسمیله شدن کودکان تورک در فرهنگ، هویت و زبان اتنیک فارس جلوگیری نماید.

از اول مهر فعالین ملی تورک آزربایجانی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی بویژه اردبیل کمپین پخش کتاب ترکی راه اندازی کرده اند که این فعالیت مدنی علیرغم اعمال محدودیت های موجود توسط دولت جمهوری اسلامی ایران تا کنون ادامه داشته است.

تورک ها که حدود ۴۰ درصد جمعیت منطقه جغرافیایی موسوم به ایران را تشکیل می دهند، از ابتدایی ترین حقوق خود یعنی تحصیل به زبان مادری خود محروم هستند.

بیشتر بخوانید

عباس لسانی ؛ در صورت عدم تحویل اوراق پرونده اش تا ۴۸ ساعت دیگر دست به اعتصاب غذا خواهد زد

اؤیرنجى: عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل اعلام نمود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *