جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / فعالین ملی آزربایجانی بازداشت شده ؛ حبس های طولانی مدت بدون صدور حکم!

فعالین ملی آزربایجانی بازداشت شده ؛ حبس های طولانی مدت بدون صدور حکم!

تعدادی از فعالین ملی آزربایجانی به حبس های طولانی مدت محکوم هستند و برخی از آنها بدون اینکه حکم قطعی برایشان صادر گردد در وضعیتی بلاتکلیف، در زندان های رژیم غاصب ایران نگه داشته می شوند.

برخی از فعالین در زندان ها شکنجه می شوند، مورد ضرب و شتم واقع می شوند، برخی به دلیل صدور احکام نا عادلانه دست به اعتصاب غذای و یا اعتصاب عذای خشک می زنند، برخی از آنها از بیماری های مزمن چون فشار خون، بیماری های قلبی، کلیوی و کبدی در رنج هستند.

حکومت ایران آنها را از رفتن به بیمارستان نیز منع می کند. آنها ممنوع المرخصی و ممنوع الاملاقات هستند، خانواده ها و فرزندانشان خبری از آنها ندارند و در آخر اینکه آنها به جرم های واهی و ساختگی مجبورند در زندان ها در وضعیت های بسیار سخت محبوس باشند.

بسیاری از فعال ملی مدنی آزربایجانی در بیدادگاههای قوه قضاییه رژیم ایران پرونده قضایی دارند و هر لحظه ممکن است مورد تهدید ضرب و شتم و بازداشت قرار گیرند.

از این تعداد چندین تن از آنان در زندان های تبریز، اهر، اردبیل، تهران و… بازداشتگاههای سپاه و اطلاعات در حبس می باشند.

حکومت ایران حتی برخی از آنها را در مکان های نامعلوم تحت شکنجه های جسمی و روانی قرار داده است.

فعالین ملی مدنی آزربایجانی به نامهای «زینب همرنگ، سید احسان شکرخدایی، محمد عبدالمحمد زاده، علی احمدی، ابوالفضل فکوری، محرم ولی پور ،اکبر عزیزی، غلامرضا رشدی» هم اکنون در زندان اوین، زندان مرکزی تبریز، زندان مراغه و مغان (پارساآباد) در حال تحمل حبس می باشند.

متاسفانه بعلت فشار مسئولین به خانواده های زندانیان فوق دسترسی به جزئیات بیشتر درخصوص مواردی اتهامی و بیوگرافی این فعالین ممکن نمی باشد.

 

بیشتر بخوانید

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ؛ کرونا به ۲۰۵ کشور و قلمرو جهان رسیده است! 

اؤیرنجى : تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه در مورد افزایش سرعت شیوع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *