سه شنبه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / فعالین ملی آزربایجانی به استقبال آقای “عباس لسانی ” آزاد شده از زندان تبریز شتافتند + تصاویر

فعالین ملی آزربایجانی به استقبال آقای “عباس لسانی ” آزاد شده از زندان تبریز شتافتند + تصاویر

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی با حضور پرشور در هنگام آزادی آقای “عباس لسانی ”  قهرمان ملی آزربایجانی در راه مبارزه با شوونیسم فارس ، زحمات این فعال شناخته شده راه آزادی ملتمان را ارج نهادند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و به استناد از تصاویر ارسالی به وبسایت جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی ؛ فعالین ملی آزربایجانی در تبریز با پیگیری وضعیت حبس و پرونده آقای عباس لسانی به هنگام آزادی این قهرمان ملی آزربایجانی در راه مبارزه با شوونیسم فارس دیروز دوشنبه ۱۷ دی ماه سال ۱۳۹۷ با حضور در مقابل زندان تبریز آزادی این فعال شناخته شده آزربایجانی را گرامی داشتند و همبستگی ملی در راه آزادی ملت و وطنمان از یوغ استعمار را به رخ اشغالگران کشیدند.

آقای عباس لسانی فعال ملی شناخته شده آزربایجانی دیروز دوشنبه ۱۷ دی ماه سال ۱۳۹۷ پس از گذراندن یک روز حبس از ۱۰ ماه حبس تعزیری که بیدادگاه تبریز به صورت ناعادلانه و غیابی صادر نموده بود با قید وثیقه یک میلیارد ریالی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید تا پرونده اش روالی قانونی خود را به صورت حضوری طی نماید.

همزمان با این آزادی آقای عباس لسانی از زندان تبریز بود که فعالین ملی این قهرمان ملی آزربایجانی را تنها نگذاشته و با حضور در مقابل زندان تبریز ایشان را مورد استقبال بی نظیر خود قرار داده و وی را راهی زادگاهش اردبیل نمودند.

پس از ورود آقای لسانی به اردبیل نیز فعالین ملی آزربایجانی ساکن این شهر با حضور در منزل ایشان آزادی این قهرمان ملی آزربایجانی در راه مبارزه با شوونیسم فارس را گرامی داشته و در مورد مسائل روز آزربایجان جنوبی و این حبس ناعادلانه و تحمیلی به گفتگو پرداختند.

خاطر نشان می سازیم که؛ آقای عباس لسانی فعال ملی سرشناس آزربایجانی صبح روز شنبه (۱۵ دی) حین خروج ازمنزل توسط ماموران شعبه اجرای احکام بیدادگاه انقلاب اردبیل دستگیر و جهت اجرای حکم ۱۰ ماه حبس تعزیری به زندان تبریز فرستاده شده بود که در کمتر از ۲۴ ساعت از بازداشت این فعال شناخته شده،اعتراضات وسیعی شکل گرفت و این بازداشت خشم ملت آزربایجان را بر انگیخت که با اعتراض مکتوب آقای لسانی به این حکم غیابی بیدادگاه تبریز حکم به آزادی با قرار وثیقه یک میلیار ریالی را برایشان صادر نمود.

بیشتر بخوانید

سناتور لیندزی گراهام و کوین مک کارتی: رژیم ایران مانند جانورانی زخم‌خورده اند و تنها زبان قدرت را می‌فهمند

اؤیرنجى: سناتور لیندزی گراهام عضو برجسته سنای آمریکا در مصاحبه با فاکس‌ نیوز در رابطه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *