چهارشنبه - ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / فعالین ملی آزربایجانی پس از سه ماه بازداشت با خانواده هایشان ملاقات تلفنی نمودند!

فعالین ملی آزربایجانی پس از سه ماه بازداشت با خانواده هایشان ملاقات تلفنی نمودند!

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی، پس از سه ماه بازداشت در اداره اطلاعات تبریز، اجازه یافتند با خانواده هایشان بصورت تلفنی ملاقات کنند.

آقایان بابک حسینی مقدم، ایوب شیری، داود شیری، ناصر خلوصی، اکبر مهاجری، شاهین برزگر و محمد محمودی پس از سه ماه بازداشت غیرقانونی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز، روز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۸، توانستند در زندان مرکزی تبریز، با خانواده هایشان ملاقات تلفنی داشته باشند.

این فعالین آزربایجانی ۲۶ آبان ماه در محل کار یا منزل خود دستگیر شده اند و پس از سه ماه بازداشت در اداره اطلاعات تبریز، به زندان مرکزی تبریز منتقل شده اند و تا این لحظه همچنان در بازداشت موقت هستند و تا فک بازداشت موقت آنها امکان آزادی این فعالین وجود ندارد.

«موسوی» بازپرس شعبه ۱۶ دادگاه تبریز که مسئول پرونده سازی برای این فعالین آزربایجانی است اعلام کرده امکان دارد آنها تا بعد از انتخابات مجلس در بازداشت بمانند.

«موسوی» عامل وزارت اطلاعات رژیم ایران است و طی مدت بازداشت این فعالین برخورد بسیار توهین آمیزی با خانواده های زندانیان داشته است.

او پیشتر به طرز غیرمنتظره ای به خانواده بازداشت شدگان آزربایجانی گفته بود «منتظر آزادی آنها نباشید، دستگیرشدگان را اعدام خواهیم ‌کرد.»

بیشتر بخوانید

انفجار شدید خط لوله گاز صادراتی ایران به ترکیه در نزدیکی مرز بازرگان!

اؤیرنجى : رسول نوری‌نسب، رییس اداره گاز ماکو در آزربایجان‌ غربی از انفجار خط لوله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *