خانه / آذربایجان / فیلمی از لحظه ورود نیروهای امنیتی به منزل پدری مرتضی پروین در اردبیل

فیلمی از لحظه ورود نیروهای امنیتی به منزل پدری مرتضی پروین در اردبیل

 

اؤیرنجی : امروز جمعه ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۱ طی ویدیویی که توسط یکی از شهروندان به “صفحه اطلاع رسانی عباس لسانی” ارسال شده، نشان می دهد نیروهای امنیتی با ورود غیر قانونی به منزل پدری مرتضی پروین هنرمند و فعال حرکت ملی آذربایجان اقدام به تفتیش منزل کرده اند.

مامورین که شامل چندین خودرو و نیروهای لباس شخصی هستند با ورود غیر قانونی و بدون ارائه حکم بازداشت و حکم ورود، اقدام به تفتیش منزل پدری مرتضی پروین جدا هنرمند و فعال حرکت ملی کرده بودند که در این جریان کتابها، جزوه‌ ها، تلفن همراه و تابلوهای نقاشی برادر هنرمند این فعال مصطفی پروین توسط مامورین امنیتی ضبط شده بود.

ویدئو مربوط به ۵ آبان ماه ۱۴۰۱ می باشد، در این تاریخ با توجه به عدم حضور آقای پروین در منزل مامورین امنیتی موفق به بازداشت ایشان نشده بودند که در نهایت پنجشنبه ۱۲ آبان توسط نیروهای امنیتی در جلوی درب منزل خواهر خود بازداشت شده است.

مرتضی پروین جدا پیشتر به دلیل فعالیت های مدنی و هنری خود سابقه‌ی احضار، تهدید، بازداشت و زندان دارد از جمله در مراسم سالانه “قلعه بابک” بازداشت و به اتهام “اخلال در نظم عمومی” به پرداخت جزای نقدی جایگزین حبس چهار ماهه و تحمل ۴۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده بود، که آقای پروین در دادگستری شهر از همکاری برای انجام اجرای حکم شلاق سرباز زد که این امر به مضروب شدن او منتهی شده بود.

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *