یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / قاسم محمودی ؛ بازداشت و شکنجه شدید فعال ملی و هنرمند آزربایجانی ساکن کلیبر!

قاسم محمودی ؛ بازداشت و شکنجه شدید فعال ملی و هنرمند آزربایجانی ساکن کلیبر!

اؤیرنجى : قاسم محمودی، فعال ملی و هنرمند آزربایجانی ساکن شهرستان کلیبر، در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پس از بازداشت از سوی مامورین اداره آگاهی در یکی از خیابان‌های این شهر بشدت مورد شکنجه بدنی و روحی قرار گرفته است.

طبق اظهارات یک منبع آگاه، قاسم محمودی در اثر شکنجه خشونت‌باری که پس از بازداشت از سوی «ابوالفضل حسن‌پور»، رییس اداره آگاهی شهرستان کلیبر بهمراه سایر مامورین این نهاد امنیتی دیده، دندان‌ها و دنده‌‌هایش در اثر ضربات باتوم و لگد شکسته است.

در تصاویر رسیده به گروه خبری جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی، آثار ضرب و شتم و شکنجه همچنین در سایر اعضای بدن قاسم محمودی مشخص است. از جمله گوش، ساق پا، دست‌ها و پاهای این فعال مدنی آزربایجانی بشدت آسیب دیده است.

علاوه بر این، در اثر ضرباتی که با باتوم و شوکر برقی از ناحیه سر به آقای محمودی وارد کرده‌اند، این فعال مدنی دچار سردردهای شدیدی نیز شده است.

همچنین، «ابوالفضل حسن‌پور»، رییس اداره آگاهی شهرستان کلیبر بهمراه سایر مامورین طی مدتی که این خشونت را علیه آقای محمودی اعمال می‌کرده‌اند، فحش‌ها و توهین‌های رکیکی نیز علیه او استفاده کرده‌اند.

رییس اداره آگاهی شهرستان کلیبر، اعترافاتی را پس از اعمال این شکنجه‌ها به امضای آقای محمودی رسانده که طبق گفته این منبع آگاه هیچ ارتباطی با این فعال مدنی آزربایجانی ندارد و «ابوالفضل حسن‌پور» برای لاپوشانی شکنجه‌ای که در حق آقای محمودی روا داشته، اقدام به این کار کرده است.

طبق گفته این منبع آگاه، طی مدتی که آقای محمودی در اداره آگاهی شکنجه می‌شده، مامورین به اقدام این فعال مدنی در اجرای ساز باغلاما و ضبط کلیپ‌ویدیوی آن بر روی پل تاریخی (سینیق کورپو) رودخانه کلیبر اشاره کرده و آن را دلیل «اراذل و اوباش» بودن او عنوان کرده‌اند.

اما اعترافاتی که تحت شکنجه از آقای محمودی گرفته‌اند اشاره‌ای به این موضوع نشده و اتهاماتی است که هیچ ارتباطی با این فعال مدنی ندارد.

قاسم محمودی پیش از این در گردهمایی سالانه قلعه بابک در سال ۱۳۹۷ برای مدتی بازداشت و در آن زمان نیز مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *