پنج شنبه - ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / قرارداد ۲۵ ساله با چین به فرمان مستقیم خامنه ای شکل گرفته است!

قرارداد ۲۵ ساله با چین به فرمان مستقیم خامنه ای شکل گرفته است!

اؤیرنجى : یکی از مقامات ارشد رژیم اعلام کرد قرارداد ۲۵ ساله که قرار است با چین منعقد شود پس از آن صورت گرفته که یک فرد و یک پیام خاصی به چین فرستاده شده است.

غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت رژیم ایران روز شنبه ۲۱ تیرماه در گفتگویی گفت : «سند همکاری ۲۵ ساله با چین هم بعد از این بود که رهبر انقلاب پیام خاصی و فرد خاصی را [به چین] فرستادند و با رئیس جمهوری چین گفت‌و‌گو کردند.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با کنایه به دولت روحلنی و انتساب وی به غرب گفته که «دلبستگی دولت به غرب بسیار روشن است… تا پیش از این، این عزم در رفتار دولت ما دیده نشد. چه نسبت به چین، چه نسبت به روسیه. طبعاً این دو کشور هم تا کشوری با آنان ارتباط راهبردی نداشته باشد، روابطی نخواهند داشت.»

آقای مصباحی‌مقدم درباره جزئیات پیام خاص علی خامنه‌ای و یا هویت فرد خاص که او به چین فرستاده و همچنین تاریخ این پیام توضیحات بیشتری نداد اما با اقرار به اینکه پیشنهاد این قرارداد را ایران به چین برده والا چین به علت نداشتن « ارتباط راهبردی» مشتاق به چنین قراردادی نبوده، پرده از ابهامات در رابطه با واگذاری‌ها و باج‌دهی‌های گسترده جمهوری اسلامی به چین را برداشته است.

وی در بخش دیگر سخنانش در رابطه با «بهبود رابطه… با غرب یا امریکا»، اظهار داشته که «مشکلات ما حل نمی‌شود، به این دلیل که ایران جزو حلقه‌های نظام سرمایه‌داری نیست و چون این طور نیست، انتظار نداشته باشیم در باغ سبزی به روی ما گشوده می‌شود.»

مصباحی مقدم اما در مورد نبودن ایران به عنوان جزیی از «حلقه‌های نظام سرمایه داری» توضیحات دقیقی ارایه نداده است چرا که در اعتصابات کارگری که در هفته‌های اخیر شاهد آن هستیم شعار کارگران «نه به خصوصی‌سازی» است که کمر آن‌ها را خم کرده.

از سوی دیگر مشخص نکرده که آیا کنتر بخش عظیمی از اقتصاد ایران توسط سپاه پاسداران اقتصاد دولتی به شمار می‌رود یا خصوصی؟!

گفتنی است که مصباحی مقدم یک ماه پیش نیز در رابطه با جبران کسری بودجه دولت پیشنهاد «بلوکه شدن منابع مالی مازاد بانکها برای یک مدت مشخص» را داده بود.
« منابع مالی مازاد بانکها» همان سپرده‌هایی است که مردم نزد بانک‌ها به امانت می‌گذارند. با این پیشنهاد مصباحی‌مقدم رسما به دولت پیشنهاد مصادره سپرده‌های مردم را داده بود.

غلامرضا مصباحی‌مقدم، یکی از مقامات ارشد رژیم ایران به شمار می‌آید. او رئیس کمیته فقهی سازمان بورس کشور است و با حکم علی خامنه‌ای، رهبر رژیم ایران به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام درآمده است.

بیشتر بخوانید

نیترات نارضایتی، مراقب بیروتی شدن ایران باشید!

اؤیرنجى : سردبیر عصر ایران، در روز ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ در یادداشتی وضع ایران را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *