خانه / اخبار / لاستیک یک هواپیمای دیگر در فرودگاه مشهد ترکید

لاستیک یک هواپیمای دیگر در فرودگاه مشهد ترکید

اؤیرنجی: در پی سلسله حوادث مربوط به ترکیدگی لاستیک در فرودگاه مشهد و چند روز پس از حمله معاون وزیر راه به گزارش فرسودگی باند اینفرودگاه، لاستیک یک هواپیمای دیگر روز شنبه، ۱۵ مرداد، در فرودگاه هاشمی‌نژاد ترکید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هواپیمای شرکت سپهران صبح روز شنبه از مبداء آبادان برخاست و در زمان فرود در فرودگاه مشهد دچارترکیدگی لاستیک شد.

بنا بر این گزارش، این هواپیما ۱۳۳ سرنشین داشته است و هیچ یک از آن‌ها در این سانحه آسیب ندیده‌اند.

در روزها و هفته‌های گذشته گزارش‌های متعددی از ترکیدگی لاستیک هواپیماها در فرودگاه مشهد منتشر شده است.

سازمان هواپیمایی کشوری در گزارشی رسمی درباره دلایل بروز این حادثه در هواپیماها در فرودگاه مشهد اعلام کرد: «تمامی حوادثترکیدگی چرخ‌ها در باند اصلی به وقوع پیوسته» و «کیفیت نقاشی روی باند اصلی مناسب نبوده و علاوه بر تولید اجسام آسیب‌زا،برجستگی‌هایی نیز به‌وجود آورده که لاستیک چرخ‌های هواپیماها را در وزن و سرعت زیاد دچار مشکل می‌سازد

در این گزارش همچنین آمده بود که «تاکنون این فرودگاه برابر الزامات جدید مقررات فرودگاهی سازمان هواپیمایی کشوری موفق بهدریافت گواهینامه فرودگاهی نشده» است.

پیشتر محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفته بود: «در حال حاضر از ۱۰ فرودگاه بین‌المللی در ایران تنها دوفرودگاه گواهی دارند و اغلب این حوادث در فرودگاه مشهد رخ می‌دهد

در واکنش به انتشار گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، حمیدرضا سیدی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها، ضمن رد اینگزارش، آن را «غیرکارشناسی» خوانده بود.

بیشتر بخوانید

«سم یونجه در شربت نذری»؛ دلیل مسمومیت ۲۶۰ نفر و جان‌باختن یک کودک

اؤیرنجی: یک هفته پس از انتشار خبر مسموم‌شدن ۲۶۰ نفر از اهالی یک روستا در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *