خانه / اخبار / لحظات سرنوشت سازی که مردم ونزوئلا تجربه می کنند

لحظات سرنوشت سازی که مردم ونزوئلا تجربه می کنند

 

اؤیرنجى : به گفته ناظران، ونزوئلا لحظات سرنوشت‌ سازی را تجربه می‌کند. تظاهرات گسترده مخالفان و خشونت نیروهای انتظامی به بحران حاکم بر این کشور دامن زده است.

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از مردم خواسته است که روز اول ماه مه برای تعیین تکلیف نهایی کشور خود به خیابان بیایند.

خوان گوایدو، همچنین از نیروهای نظامی ونزوئلا خواسته است به حمایت و پشتیبانی از نیکلاس مادورو، دیکتاتور ونزوئلا خاتمه دهند و به مردم بپیوندند.

روز گذشته گروهی از نیروهای ارتش ونزوئلا به مخالفان دولت مادورو پیوستند. رهبر مخالفان در حالی که صفوفی از ارتشیان در پشت سر او قرار گرفته بودند و یکی از رهبران آزادشده اپوزیسیون هم در کنار او حضور داشت، گفت: روز موعود فرا رسیده است.

بحران سیاسی ونزوئلا روز سه‌ شنبه با دعوت خوان گوایدو، رهبر مخالفان از ارتش و شهروندان برای ورود به فاز پایانی فرایند سرنگونی نیکولاس مادورو وارد مرحله جدیدی شد. ایالات متحده آمریکا و متحدان واشنگتن در آمریکای جنوبی حمایت قاطع خود را از حرکت روز سی آوریل مخالفان اعلام کرده اند.

رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه سه‌شنبه گفت که اوضاع ونزوئلا را به دقت رصد می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا نیز در این باره گفت:‌ خوان گوایدو، رئیس جمهوری موقت ونزوئلا، امروز شروع عملیات آزادی را اعلام کرد. دولت آمریکا به طور کامل از مردم ونزوئلا و تلاش‌شان برای رسیدن به دموکراسی و آزادی حمایت می‌کند.

مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در رابطه با بالا گرفتن بحران در ونزوئلا به مادورو هشدار داد که به کار بستن خشونت علیه مردم خطایی بزرگ خواهد بود.

جان بولتون با لحنی بسیار تند و کم سابقه خطاب به مقامات دولت ونزوئلا گفت: تمام گزینه‌ها روی میز است. روزهای شما به آخر رسیده است. آین آخرین شانس شما است. عفو عمومی خوان گوایدو را بپذیرید، از قانون اساسی دفاع و مادورو را سرنگون کنید. اگر با مادوورو بمانید، با کشتی او غرق می‌شوید.

 

بیشتر بخوانید

پرتاب ماهواره مخابراتی “تورک ست ۵A” تا دو ماه آینده به فضا توسط ترکیه

اؤیرنجى : ترکیه ماهواره مخابراتی نسل پنجم «تورک‌ست ۵A» را تا دو ماه آینده به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *