دوشنبه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / اخبار / لطیف حسنی ؛ فعال ملی و زندانی سیاسی آزربایجانی ممنوع المرخصی گردید!

لطیف حسنی ؛ فعال ملی و زندانی سیاسی آزربایجانی ممنوع المرخصی گردید!

اؤیرنجى : دکتر لطیف حسنی فعال ملی و زندانی سیاسی آزربایجانی که از سوی شعبه ۳ بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس مستقر در تبریز به هشت سال زندان محکوم شده و هم اکنون شش سال و نیم از ایام حبس خود را در بند ۴ زندان رجایی شهر سپری مینماید، طبق گفته نماینده دادستان به خانواده وی، به بهانه سوءرفتار ممنوع المرخصی شد.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان دکتر لطیف حسنی ؛ این زندانی به همراه سایر زندانیا‌ن سیاسی سالن ۱۰ زندان رجایی شهر بیش از دو سال است که از بسیاری از حقوق زندانیان محروم و تحت شدیدترین شرایط امنیتی قرار گرفته است، و با اینکه از چهار سال پیش به طور مداوم هر چهار ماه یکبار به مدت ۵-۳ روز به مرخصی میرفت اما دو سال است که مرخصی ایشان دستخوش شرایط حاکم بر زندانیان سیاسی این سالن قرار گرفته است به طوری که این زندانی در طول پانزده ماه گذشته فقط یکبار(آنهم در نوروز ۹۸) به مرخصی رفته است.

خاطر نشان میسازیم که ؛ دکتر لطیف حسنی در اردیبهشت ماه ٩٢، به همراه چهار فعال ملی و سیاسی آزربایجانی دیگر به نام های آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو، شهرام رادمهر، محمود فضلی و بهبود قلیزاده به ٩ سال حبس محکوم شد.

قاضی باقرپور، رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، این فعالین آزربایجانی را به اتهام «تشکیل گروه غیرقانونی» به ٨ سال حبس تعزیری و به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» به ١ سال حبس تعزیری و در مجموع به ٩ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.

از میان این ۵ فعال ملی و سیاسی آزربایجانی و اعضای شورای مرکزی تشکیلات یئنی گاموح ، در حال حاضر فقط دکتر لطیف حسنی به عنوان دبیرکل این تشکیلات محبوس بوده و بقیه به صورت مشروط آزاد شده اند.

درخواست خانواده آقای حسنی برای آزادی او نتیجه ای در بر نداشته است و بیدادگاه حکومت ایران با آزادی مشروط این زندانی سیاسی آزربایجانی مخالفت می کند.

لطیف حسنی متولد خلخال و متاهل می باشد. او فارغ التحصیل رشته «حقوق بین الملل» است و مقطع فوق لیسانس و دکترای خود را در دانشگاه دولتی باکو به پایان رسانده است.

بیشتر بخوانید

پس از تداوم توقف خرید نفت و برق ترکیه از ایران ؛ ترکیه واردات گاز از ایران را نیز به شدت کاهش داده است.

  اؤیرنجى : آمارهای رسمی اداره تنظیم بازار انرژی ترکیه نشان می‌دهد در سال گذشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *