خانه / اخبار / لوازم التحریر ۷۰ درصد گران شد ؛ فشارها بر دانشجویان پایانی ندارد

لوازم التحریر ۷۰ درصد گران شد ؛ فشارها بر دانشجویان پایانی ندارد

اؤیرنجی: فشار اقتصادی مضاعفی که با گران شدن ۷۰ درصدی لازم التحریر صورت گرفته دانشجو را از امسال ملزم می نماید که به همراه تمامی فشارها ،سرکوب ها و سیستم آموزشی بی کیفیت در جغرافیای ایران نام این یکی را نیز تحمل! نماید.

به گزارش اؤیرنجی؛ دو روز پیش رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار در گفتگو با خبرگزاری حکومتی تصمیم گفته است که «… با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت نوشت افزار نسبت به سال گذشته ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته است».

هنوز بیش از یک ماه به آغاز سال تحصیلی جدید باقی است و قیمت‌ اقلام مختلف نوشت‌افزار در بازار نشان از افزایش بیش از ۴۰درصدی اقلام مختلف به‌ویژه دفتر دارد. فروشندگان لوازم‌التحریر در بازار تهران از نوسانات قیمت شاکی هستند و معتقدند که این شرایط هم برای تولیدکننده، هم برای عرضه‌کننده و هم برای مصرف‌کننده به‌صرفه نیست.

یکی از مسئولان فروشگاه لوازم‌التحریر مقدم در بازار می‌گوید:

« قیمت اقلام مختلف نوشت‌افزار از جمله دفتر، حدود ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته با رشد قیمت همراه بوده است. این نتیجه نوسانات قیمت کاغذ در ماه‌های اخیر است، اما متأسفانه دیگر اقلام نوشت‌افزار شامل خودکار و … نیز به‌دلیل گران شدن پلاستیک، با افزایش قیمت مواجه بوده است».

اما درمیان دانشجویان فشار مضاعفی را باید تحمل کنند.

یکی از دانشجویان می گوید که ؛ شب عید کاغذهای آی ۴ را هر بسته ۱۵هزار تومان می خریدم اما الان با بالارفتن قیمت دلار و ارز به هر بسته ۲۵هزار تومان باید بخریم کاغذ از نیازهای مبرم کار من است برای نوشتن پایان نامه نیاز دارم؛ تنها کاغذ که نیست هزینه های دیگر هم به این صورت چندین برابر با رفته است.

یک دانشجوی دختر و تورک آزربایجانی نیز چنین می گوید که ؛ درکنار نوشت افزار گران ،غذای گران ،خوابگاه گران ،ترددات گران و سرکوب های شدید علیه دانشجو آیا دیگر ذهن آرامی برای دانشجو می ماند که روی یادگیری تمرکز کند؟

با پس کشیدن آمریکا از برجام و تحریمهای اعمال شده جهانی علیه حکومت ایران و در زیر سایه؛ نبود سیستم مدیریتی و بی سوادان پشت بر صندلی های ریاست و مدیریت تکیه دادگانی که از نوشتن کلمه مدیر نیز عاجزند ،بی ثباتی اقتصادی شدیدی بر جغرافیای ایران نام حاکم گردیده که این بی ثباتی با دزدی های روزمره و اختلاس های کلان و در رفتگی های همیشگی مسئولان حکومتی به کشورهای مرفه اروپایی و آمریکا ،بالا رفتن بدون ترمز قیمت دلار را در پی داشته و دارد.

 

بیشتر بخوانید

رژیم ایران یکی از سرکوبگرترین نفی کنندگان آزادی مذاهب است

اؤیرنجى: مورگان اورتگاس در سخنان جدید خود رژیم ایران  را به عنوان یکی از سرکوبگرترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *