پنج شنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
خانه / اخبار / مانقوردان امنیتی در اردبیل ؛ به منازل و محل کار فعالین ملی آزربایجانی هجوم آورده اند !

مانقوردان امنیتی در اردبیل ؛ به منازل و محل کار فعالین ملی آزربایجانی هجوم آورده اند !

اؤیرنجى : نیروهای امنیتی شوونیسم فارس در استان اردبیل به حکم قاضی مانقورد عتبابی که به عنوان دادستان اردبیل در خدمت اربابان راسیست خود می باشد ،طی عملیاتی یکپارچه دیروز یکشنبه۲۱ بهمن سال ۱۳۹۷ با هجوم به منازل و محل کار فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اقدام به تفتیش نمودند!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی در اردبیل ؛ تاکنون ورود و تفتیش به منازل آقایان مرتضی پروین ، مهدی دوستدار ، رحیم نوروزی و محل کار علی واثقی و مظاهر مالی مورد تأیید قرار گرفته است.

مأمورین در این مراجعت به دنبال یافتن سند مرتبط با پوسترهایی هستند که در روزهای اخیر و در اعتراض به بازداشت غیرقانونی آقای “عباس لسانی” فعال سیاسی سرشناس آزربایجانی به صورت گسترده در معابر عمومی اردبیل به نمایش درآمده است.

به گفته مأمورین ، حجم دیوار نویسی ، دیوارگرافی و نصب پوستر به حدی رسیده که توجه مردم عادی به چرایی دستگیری آقای “عباس‌لسانی” جلب گردیده و این موضوعِ اول این روزهای شورای تامین شهر اردبیل گشته است.

اعتراضات به شرایط نامعلوم نگهداری عباس لسانی پس از تهدید سلامت جسمی این فعال ملی و سیاسی آزربایجانی در روند بازجویی ، تشدید گرفته است.

کمپین ویدیوهای ۳۰ ثانیه‌ای در حمایت از عباس لسانی ، نصب پوستر و دیوارنویسی ها درشهرهای آزربایجان و تهران ، تجمعات اعتراضی مقابل سفارتخانه‌های ایران در کشورهای اروپایی ، ورود احزاب رسمی کشورهای آزربایجان و ترکیه به این مسئله ، مراجعت به نهادهای حقوق بشر بین‌الملل ، طوفانها و هشتگ‌های ترند شده در شبکه‌های مجازی بخشی از اقداماتی بوده که کارزار حمایت از عباس لسانی موفق به آنها شده است.

خاطر نشان می سازیم که ؛ آقای عباس لسانی از ۲۵ دی ماه گذشته و پس از شرکت در جلسه واخواهی یک پرونده در شعبه ۲ انقلاب تبریز توسط مانقوردان امنیتی شوونیسم فارس به دلایلی نامعلوم ربوده شده و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل گردیده است و هنوز مراجع قضایی دلایل این بازداشت و از اتهامات انتسابی در این پرونده چیزی منتشر نکرده‌اند.

 

بیشتر بخوانید

رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا معرفی شد.

اؤیرنجى : دونالد ترامپ ،رابرت اوبراین را به عنوان مشاور امنیتی ملی آمریکا معرفی کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *