خانه / آذربایجان / مانقوردان زندان تبریز ” امیر ستاری” را مورد ضرب و شتم قرار داده و به سلول انفرادی منتقل نمودند!

مانقوردان زندان تبریز ” امیر ستاری” را مورد ضرب و شتم قرار داده و به سلول انفرادی منتقل نمودند!

اؤیرنجى: خبرهای رسیده از زندان مرکزی تبریز خانواده امیر ستاری فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی محبوس در این زندان را که به دلیل ناعادلانه بودن رسیدگی به پرونده اش از هفت روز پیش در اعتصاب غذا به سر می برد نگران گذاشته است و آگاهان به خانواده وی خبر داده اند که ایشان مورد ضرب و شتم مانقوردان زندان قرار گرفته و به بازداشتگاه انفرادی منتقل شده است!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای ستاری ؛ بنا بر خبرهای رسیده از زندان مرکزی تبریز امیر ستاری که در هفتمین روز اعتصاب خود بسر میبرد ، پس از انتقال به بخش ویژه امروز با تهدید و ضرب و شتم به بازداشگاه انفرادی منتقل شده است.

امیر ستاری رئوف فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی که از هفت روز پیش در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زده است ،در تشریح دلایل اعتصابش از دست های غیرقانونی خبر داده که مانع تحقق عدالت شده و اعلام نموده بزودی اسنادی از پرونده خویش را در اختیار فعالان حقوق بشری قرار خواهد داد تا افکار عمومی در مورد عملکرد سیستم قضایی و امنیتی تبریز قضاوت کنند.

لازم به ذکر است این فعال ملی و دانشجوی آزربایجانی در ۱۱دی ماه۹۷ برای سپری کردن حکم ۷ ماهه زندان خود به زندان تبریز مراجعه نمود ، دومین پرونده وی که دقیقا یک هفته بعد از بازداشت اتفاق افتاد،به اتهام “توهین به رهبری و فعالیت در فضای مجازی”بودکه در دادگاه تجدید نظر شعبه ۳دادگاه تبریز به ۶ماه حبس تعزیری تغییر یافت.

پس از پایان یافتن اولین پرونده وی و تجمیع دوحکم در دادگاه ، وی را به ۵سال حبس تعزیری محکوم کردند و علی رغم پیگیری ها ، هنوز جوابی از دیوان عالی بعد از گذراندن ۱۱ماه از زندان ایشان دریافت نکرده اند.

بیشتر بخوانید

اردوغان: فصل جدیدی در روابط با آمریکا آغاز خواهیم کرد.

اؤیرنجى : رئیس‌جمهور ترکیه با تاکید بر لزوم گسترش روابط آنکارا-واشنگتن گفت برخی افراد و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *