خانه / آذربایجان / ماوی قهرمانی در خصوص نحوه برخورد هنگام بازداشت پدرش؛ ” این‌گونه رفتار مامورین به دور از شأن انسانی است “

ماوی قهرمانی در خصوص نحوه برخورد هنگام بازداشت پدرش؛ ” این‌گونه رفتار مامورین به دور از شأن انسانی است “

اؤیرنجی: ماوی قهرمانی دختر شکرالله قهرمانی معلم و فعال حرکت ملی آذربایجان ساکن خداآفرین آذربایجان شرقی طی مصاحبه ای‌ که با نهاد حقوق بشر مردم آذربایجان در ایران(آهراز) در خصوص بازداشت پدرش توضیحاتی را ارائه داده است.

IMG_5926

به گزارش “صفحه اطلاع رسانی عباس لسانی”، خانم قهرمانی در‌ قسمتی از گفتگو با آهراز عنوان کرده اند : 

“…او فقط از درد ملتش می‌گوید و هم‌وطنیست که از هویت خود پاسداری می‌کند. وظیفه‌ی هر انسان باوجدان است که در برابر بی‌عدالتی ساکت نماند. او تروریست نیست، اختلاس‌گر نیست، قاچاقچی نیست، قاتل نیست، اسلحه نگه‌داری نمی‌کند. به کدامین گناه او را دستگیر کرده‌اند. از همین‌جا صدایم را به همه‌کس و ارگان‌های مربوطه می‌رسانم که یک هم‌وطن و یک‌معلم را این‌گونه دستگیر کردن و این‌ که خانواده او را در نگرانی گذاشتن رسما زیرپاگذاشتن قانون است. اگر قانونی وجود دارد این بدون جواب نخواهد ماند. تنها پدرم خیر، با کس دیگری هم چنین رفتاری نباید تکرار شود. ما بی‌احترامی‌ای که بر علیه ما انجام‌ می‌شود را قبول نمی‌کنیم و از همه‌ی کسانی که در این چند روز سعی کردند در کنار ما باشند و کانال‌هایی که خبرهای ما را پخش کردند تشکر می‌کنم. امیدوارم که به زودی از پدرم خبرهای خوبی بشنویم.”

شکرالله قهرمانی ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است

گفتنی است این فعال حرکت ملی آذربایجان پیشتر نیز بارها به دلیل فعالیت های مدنی خویش سابقه احضار، بازداشت، محکومیت و زندان دارد.

بیشتر بخوانید

«سم یونجه در شربت نذری»؛ دلیل مسمومیت ۲۶۰ نفر و جان‌باختن یک کودک

اؤیرنجی: یک هفته پس از انتشار خبر مسموم‌شدن ۲۶۰ نفر از اهالی یک روستا در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *