چهارشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۸
خانه / اخبار / مجتبی پروین ؛ فعال ملی آزربایجانی ساکن اردبیل به حبس تعزیری محکوم گردید!

مجتبی پروین ؛ فعال ملی آزربایجانی ساکن اردبیل به حبس تعزیری محکوم گردید!

اؤیرنجى : با تشدید فشارهای بی رویه نهادهای امنیتی و قوه قضائیه شوونیسم فارس بر فعالین ملی و کنشگران مدنی آزربایجانی اینبار مجتبی پروین فعال ملی آزربایجانی ساکن اردبیل در شعبه ۱۰۱ بیدادگاه کیفری دو اردبیل به حبس تعزیری محکوم گردید!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای پروین ؛ شعبه ۱۰۱ بیدادگاه کیفری دو اردبیل با صدور حکمی مجتبی پروین فعال ملی آزربایجانی را به اتهام آسیب به اموال حکومتی« آسیب خودروی نیروی انتظامی از طریق ضربه زدن با پا » به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

این اتهام منجر به صدور حکم در حالی مطرح شده که در برگه احضاریه دادگاه روز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹٨ اتهامات علیه این فعال مدنی « تبلیغ علیه نظام » و
« اخلال در نظم عمومی » اعلام شده بود.

در رأی دادگاه؛ شاکی پرونده فرماندهی نیروی انتظامی استان اردبیل و شاهد آن نیز استناد به صورتجلسه مأمورین همین ارگان لحاظ شده است.

گزارشات مورخه ۹۷/۱۱/۰۴ اداره اطلاعات و پلیس امنیت نیروی انتظامی استان اردبیل در این پرونده نیز از دیگر عوامل مٶثر در صدور رأی برای این پرونده عنوان شده است.

دادگاه انکار و عدم قبول اتهام نهایی از سوی این فعال ملی آزربایجانی را رد کرده است.

مجتبی پروین در ارتباط با این پرونده ۱۷ مهر ۱۳۹۷ در منزل پدری بازداشت و در شعبه ۱۲ دادیاری اردبیل پس از تفهیم اتهامِ شرکت در تجمع غیرقانونی، همان روز با قرار وثیقه ۱۵ میلیون تومانی تا زمان صدور حکم نهایی آزاد شده است.

روز گذشته نیز کاظم صفا بخش لیدر تیم تراختور آزربایجان در تهران طی تماسی که با نزدیکان خویش از زندان ائوین داشته از صدور حکم سنگین ۱۳ سال توسط قاضی مقیسه برای پرونده اش خبر داده بود.

بیشتر بخوانید

دیدار حساس امروز اردوغان و پوتین! / حسن راشدی 

امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ( ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹) ساعت ۲۲، زمان تعلیق عملیات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *