سه شنبه - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / مجوز حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز برای ناشران کتابهای تورکی صادر نگردید!

مجوز حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز برای ناشران کتابهای تورکی صادر نگردید!

اؤیرنجى : ناشرین کتابهای تورکی که خواستار حضور در هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز شده بودند از عدم موفقیت در دریافت مجوز برای شرکت در این نمایشگاه به واسطه تورک ستیزی عناصر راسیسم فارس خبر دادند!

به گزارش اؤیرنجى ؛ در هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز که روز دوشنبه، ۲۹ مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رژیم ایران افتتاح خواهد شد ،هیچ کدام از ناشران کتابهای تورکی موفق به اخذ مجوز حضور در این نمایشگاه نگردیده اند . گفته می شود بیش از ۹۰۰ ناشر در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که حدود ۵۰ ناشر از آنها خارجی می باشند.

محمد صبحدل مسئول انتشارات تورکی «بوتا» اورمیه در این رابطه گفته است: «با وجود اینکه ما به عنوان اولین ناشرین در سایت مربوطه ثبت‌نام کرده‌ایم، مسئولین اعلام داشتند غرفه کافی نداریم.»

با وجود پیگری‌های متعدد، ناشرین کتب تورکی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آزربایجان شرقی، پاسخ قانع‌ کننده دریافت نکرده اند.

لازم به ذکر است که تا آغاز این نمایشگاه بزرگ کتاب تنها دو روز باقی است و در صورت عدم حل این مسئله، ناشرین آزربایجانی با محرومیت از حضور در برزگترین اتفاق فرهنگی آزربایجان جنوبی، مهلک‌ترین ضربه اقتصادی را در سال جاری متحمل خواهند شد.

بر اساس این گزارش تا بدین لحظه به هیچ یک از انتشارات آزربایجانی، بوتا (اورمیه)، یاز(اورمیه)، آذرتوران(تبریز)، دنیزچین(تبریز )، کیرپی(تبریز)، پارلاق قلم(بناب) و اندیشه نو(تهران) مجوز حضور در نمایشگاه تبریز اعطا نشده است.

خاطر نشان می سازیم که؛ سال گذشته نیز مسئولان رژیم ایران مانع حضور برخی از ناشران کتب تورکی در نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و تهران شده بودند اما ممانعت از حضور همه انتشارات تورکی در این نمایشگاهها تاکنون بی سابقه بوده است.

بیشتر بخوانید

زن ستیزی رژیم ایران ؛ ممنوعیت هرگونه فعالیت زنان در رشته ورزشی بوکس!

اؤیرنجى : بنا بر گفته های حمید زنگنه‌منش دبیر هیات بوکس استان  خوزستان با توجه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *